۱۵:۳۴:۰۲ - پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
تبریز؛
حمایت از طرح‌های گردشگری و توریستی مددجویان کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه شرکت تراکتورسازی تبریز قرارداد واگذاری ۲ هزار تراکتور را به مددجویان کشور امضا کرده است، گفت: طرح‌های گردشگری و توریستی مددجویان حمایت مالی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ دشتی در مراسم توزیع ۲۶ دستگاه تراکتور میان مددجویان هشترود اظهار کرد: هر طرح گردشگری و توریستی که در روستاها اجرا شود تا سقف ۵۰ میلیون تومان حمایت مالی خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته شرکت تراکتورسازی تبریز قرارداد واگذاری دو هزار تراکتور به مددجویان کشور را امضا کرده بود که سقف استان آذربایجان شرقی ۱۰۰ دستگاه بوده و تمامی آنها واگذار شده است.

این مسؤول گفت: شهرستان هریس رتبه اول و هشترود رتبه دوم را در واگذاری تراکتور به مددجویان کسب کرده است.

دشتی اضافه کرد: این تراکتورها با ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف به مددجویان داده می‌شود و شرکت تراکتورسازی در سال ۹۵ هیچگونه افزایش قیمتی را شامل مددجویان نکرده است.

وی ادامه داد: این تراکتورها به مبلغ ۴۷ میلیون تومان با وام ۳۰ میلیون تومانی با ۱٫۵ درصد کارمزد از منابع داخلی و ۱۵ میلیون تومان وام از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی بانک کشاورزی با چهار درصد و دو میلیون تومان آورده شخصی داده شده است.

این مسؤول افزود: صندوق قرض الحسنه ولایت نیز در شهرستان‌ها ایجاد می‌شود و در استان آذربایجان‌شرقی و شهرستان هشترود نیز اولین شعبات راه‌اندازی خواهد شد.

دشتی تصریح کرد: این اداره‌کل توانمندی خانواده‌ها را سرلوحه کار خود قرار داده و در دولت تدبیر و امید این کار به خوبی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: این اداره‌کل به ۱۰۰ درصد تعهدات خود و فراتر از آن در حوزه کارگروه اشتغال استان عمل کرده است.

این مسؤول گفت: این اداره‌کل در سال گذشته ۱۰۱ میلیارد تومان از طریق بانک‌ها وام ۱۵ میلیون تومانی با چهار درصد سود به ۶ هزار خانوار پرداخت کرده است.

دشتی اضافه کرد: همچنین سال گذشته ۱۱۷ میلیارد تومان از منابع داخلی برای خانواده‌ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

وی اظهار کرد: در اردیبهشت‌ماه امسال این اداره‌کل ۱٫۵ میلیارد تومان تسهیلات به افراد واجد الشرایط پرداخت کرده است.

معاون فرماندار هشترود نیز کشاورزی را اولویت اول و گردشگری و صنعت را از اولویت‌های بعدی کارگروه اشتغال این شهرستان عنوان کرد و گفت: آماده عقد قرارداد با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این زمینه‌ها هستیم.

طالب پرهیزکار افزود: برای سهولت کاری کشاورزان در ایام کاشت و برداشت محصول، آژانس تلفنی تراکتور در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

با حضور مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان‌شرقی ۲۶ دستگاه تراکتور به ارزش یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان به مددجویان واگذار شد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE