۹:۴۲:۱۴ - سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
معاون اداري و مالي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور:
نشست های کتابخوان در کشور با شیوه جدید برگزار می شود
تبریز-ایرنا- معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: امسال نشست های تخصصی کتابخوان در کشور با شیوه جدید برگزار می شود.

اسماعیل شفاعی روز دوشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اظهار کرد : نشست های کتابخوان در ترویج فرهنگ مطالعه در کشور نقش مهمی را ایفا می کند.
وی افزود : نهاد کتابخانه های عمومی کشور نهاد کامل فرهنگی برای اشاعه و ارتقای فرهنگ مطالعه در کشور است .
شفاعی همچنین با اشاره به نقش حمایتی شهرداری ها از فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، گفت : شهرداری ها موظف اند ماهانه نیم درصد از درآمد خود را به حساب کتابخانه ها واریز کنند که عدد قابل ملاحظه ای است .
وی بیان داشت : برای اینکه عدالت اجتماعی در حوزه کتابخانه ها برقرار شود،منابع مالی در اختیار را با اولویت مناطق محروم هزینه می کنیم .
وی آذربایجان شرقی را از استان های برخوردار دانست و افزود : این اداره کل و مجموعه های آن در آذربایجان شرقی بیش از ۳۸۰ نیروی انسانی دارد که به وظیفه فرهنگ سازی و اشاعه کتابخوانی مشغول هستند .
رئیس انجمن خیران کتابخانه ساز آذربایجان شرقی هم در این آئین گفت : کتابخانه مدرسه مستمر است و حتی شاگرد ۸۰ ساله هم دارد .
رسول بشیری اظهار کرد : هم اکنون به بیش از ۵۰ کتابخانه عمومی در شهرستان تبریز نیاز داریم تا به فضای استاندارد به لحاظ تعداد و فضای فیزیکی کتابخانه ای دست پیدا کنیم .
وی همچنین از اهدای زمین سه هزار متری برای ساخت کتابخانه در تبریز خبر داد و افزود : خانواده قره چمنی با اهدای این زمین عهده دار ساخت و تجهیز این کتابخانه نیز شده اند .
در این آئین شهرام خدایی به عنوان مدیرکل جدید نهاد کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی معرفی و از تلاش یکساله جعفری سرپرست این نهاد در استان تقدیر شد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE