۲۳:۵۶:۲۱ - دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
تبريز؛
استقبال ۱۷۰۰ اثر از جشنواره سراسری بانوی صبور
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ضمن اعلام نفرات برتر دومین جشنواره سراسری بانوی صبور، از استقبال ۱۷۰۰ اثر از این جشنواره با محوریت حضرت زینب(سلام الله علیها) خبر داد.

علی اکبر صفی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، خاطرنشان کرد: ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد برای برپایی چنین جشنواره فرهنگی بسیار بالاست.

وی افزود: این جشنواره نیز که توانست با مدیریت مسجدی و با کم ترین اعتباربه طور موفقیت آمیز برگزار شد و مورد استقبال خوب علاقمندان از سراسر کشور قرار گرفت.

صفی پور ادامه داد: این آثار که به اذعان داوران از لحاظ محتوا و کیفیت، دارای آثار و مطالب خوبی در زمینه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی و مبارزاتی حضرت زینب(سلام الله علیها) بود، در قالب کتاب یا نرم افزار منتشر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این جشنواره در رشته های وبلاگ نویسی، شعر، دلنوشته، پیامک ادبی و مسابقه کتابخوانی با حمایت دبیرخانه کانون های فرهگنی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی و مدیریت کانون فرهنگی هنری الغدیر مسجدجامع شهر سیس برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلامی اسامی نفرات برتر در رشته های مختلف گفت: در رشته شعر، خدا بخش صفادل از نیشابور رتبه اول، ابراهیم قبله آرباطان از آذربایجان شرقی رتبه دوم، محسن کاویانی از قم رتبه سوم و غلامرضا امام علیزاده(امامی) از بناب آذربایجان شرقی رتبه چهارم را به دست آوردند.

صفی پور همچنین با اشاره به اسامی وبلاگ های برتر عنوان کرد: مصطفی حسرتی با وبلاگ شبیر از استان گیلان، رحمان نجفی با وبلاگ یا زینب کبری(سلام الله علیها) از استان زنجان، فاطمه نجفی با وبلاگ بانوی صبور از استان زنجان، محمدمهدی بایمانی نژاد با وبلاگ پایگاه حضرت زینب(سلام الله علیها) و بهزاد شکوری با وبلاگ زینب نامه از استان آذربایجان شرقی به ترتیب رتبه های اول تا چهارم این جشنواره را در رشته وبلاگ نویسی کسب کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به نفرات برتر رشته نشریات تجربی خاطرنشان کرد: سه نشریه تجربی در جشنواره بانوی صبور برگزیده شدند که نشریه «جوانه» از کانون فرهنگی هنری حضرت ابراهیم(سلام الله علیها) تبریز در این دوره از جشنواره به رتبه برتر دست پیدا کرد و نشریه «عروه الوثقی» از کانون فرهنگی هنری شهدای دانشجوی ایلام و نشریه «نبا» از کانون فرهنگی هنری ذوالفقار شیروان خراسان شمالی نیز رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.

وی همچنین به اسامی نفرات برتر رشته پیامک ادبی اشاره کرد و گفت: حسن ستوده از گیلان فاطمه نوروزی از یزد، فهیمه مقیسه از گیلان، حامد الماسی از خوزستان، حمیده حجازی از تهران، محمدجواد خداداد از فارس، زیور الماسی ازآمل، محمد شکری از فارس، فاطمه صدیقی از کرمانشاه، انیسه اعرابی از اصفهان و مهدیه حکیمیان، لیلا زارع، مریم سادات روح الامینی و فاطمه زارع جمال آبادی هر چهار نفر از استان یزد نیز به عنوان نفرات برتر در رشته پیامک ادبی معرفی شدند.

صفی پور همچنین طاهره نجار، صغری رنجبر جمال آبادی و رویا قاسمی بغدادآبادی هر سه از یزد، حسن پوررحیمی از کرمانشاه، الهه نجفی از اصفهانف راحیل درخشنده از ایلام، معصومه نصرالهی از تهران، محمدامین علی دوست اقدم از آذربایجان شرقی، مریم اسمعیل از تهران، افسانه فیض عارفی از یزد، رضا اکبری از مشهد مقدس، حمید عربی از مرکزی، رحیمه رسولی از مرند آذربایجان شرقی و سیده فاطمه رضوی دهقان از ساری را نفرات برتر رشته کتابخوانی عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اعلام نفرات برتر رشته دلنوشته گفت: وحید کیانی از خوزستان به عنوان نفر اول، فاطمه صدیقی از کرمانشاه و زهرا شرفی از خراسان رضوی به طور مشترک به عنوان نفر دوم و سیده طاهره رهنما از استان فارس بعنوان نفر سوم در رشته دلنوشته معرفی شدند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE