۲۳:۰۴:۵۷ - شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
آذربایجان شرقی‌ ؛
ضرورت مدیریت مصرف انرژی در آذربایجان شرقی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر فرهنگ سازی و عادت دادن مردم به کاهش مصرف انرژی همزمان با اقدامات مدیریتی و اجرایی تاکید کرد.

محمدصادق پورمهدی درچهارمین همایش مدیریت مصرف برق در تبریز، با اشاره به آمارهای بالای مصرف در ایران گفت: این خبر خوبی نیست که بگویم کشور من ایران عزیز در تمامی حوزه های مصرف از جمله در مصرف آب ، برق ، گاز و دیگر مصارف مورد نیاز زندگی در دنیا شاگرد اول است.
وی گفت: ما قبل از توجه به افزایش تولید به شدت به فرهنگ سازی و مدیریت مصرف در جامعه نیاز داریم اگر چه ساخت نیروگاه هم مورد نیاز است.
معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: با وجود اینکه ما در سال های اخیر در زمینه ساخت نیروگاه ها و افزایش تولید انرژی پیشرفت های خوبی داشتیم اما آن گونه که لازم بوده نتوانستیم میزان مصرفمان را کاهش دهیم.
پورمهدی گفت : اگر چه در یکی دو سال اخیر در راستای سیاست های دولت و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تلنگری به جامعه و دستگاه هایی اجرایی در خصوص ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف زده شد ، اما ابعاد مساله اهتمام بیشتر و مشارکت همه را طلب می کند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از اقدامات انجام شده وزارت نیرو و سازمان های استانی در زمینه کاهش مصرف انرژی قدردانی کرد و گفت: به واقع یکی از مجموعه هایی که در سال های اخیر موفق عمل کرده و توانسته خود را با دانش روز دنیا تطبیق دهد وزارت نیرو و سازمان های زیر مجموعه آن است.
وی با اشاره به سرعت پیشرفت علم و تحولات روز افزون دنیا، ضرورت کارآمدی و به روز شدن دستگاه های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر دستگاه های اجرایی و خدماتی نتوانند به هنگام ، خود را با دانش و علم روز وفق دهند فاقد اثر بخشی بوده و به سمت میرایی حرکت خواهند کرد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش بسیح در سازندگی بر استفاده از ظرفیت های این نهاد در برنامه های کاهش مصرف انرژی تاکید کرد.
وی گفت: تجربه نشان داده بسیج در هر حوزه ای که وارد شده اثر گذار بوده و ما امیدواریم با مشارکت و ورود این نهاد به حوزه انرژی بتوانیم در فرهنگ سازی کاهش مصرف گامی های عملی برداریم.
فرمانده سپاه عاشورا هم گفت: عدم کنترل مصرف و تغییر شیوه ی مصرف و سوق به سمت تجمل گرایی ناشی از عملیات روانی و جنگ نرم دشمن است.
سردار غلام عسکر کریمیان به نقش بسیج ادارات در مدیریت مصرف برق اشاره کرد و افزود: شبکه گسترده بسیج که در جای جای ایران حضور فعال دارد می تواند در راستای رسیدن به اهداف این همایش تاثیرگذار باشد.
وی گفت: بسیجیان در ادارات نقش مثبتی دارند و انتظار می رود از این پس نیز به وظیفه ی خود در راستای مدیریت مصرف انرژی عمل کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز هم با بیان اینکه شدت مصرف انرژی در کشور سه برابر متوسط جهانی بوده و از بزرگترین چالش های کشور است، گفت: ما با ساده ترین روش ها، با تفکر و دقت در نحوه مصرف برق می توانیم این مصرف را به خوبی مدیریت کنیم.
افشین روشن میلانی با اشاره به پیک مصرف برق در تابستان تأکید کرد: بازه ی زمانی یک ماهه در فصل گرما که از ۱۵ تیر تا پانزده مرداد ماه اتفاق می افتد، پیک مصرف برق به حساب می آید و مشارکت عمومی برای عبور بدون خاموشی از این دوره ی بحرانی ضروری است.
وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سایه اقدام های فرهنگی و اطلاع رسانی تلاش کرده تا مشترکان را در مدیریت مصرف سهیم کند و در این راستا نتایج خوبی نیز حاصل شده است.
روشن میلانی همچنین به مسابقه اصلاح الگوی مصرف اشاره کرد و گفت: با برگزاری مسابقه اصلاح الگوی مصرف بین مشترکان خانگی و تجاری و رصد و پایش مصرف برق در بازه ی زمانی مشخص شده، توانستیم مشارکت این دسته از مشترکان را نیز در مدیریت مصرف جذب کنیم.
در این همایش تفاهم نامه همکاری بین شرکت توزیع نیروی برق تبریز و سپاه عاشورا در جهت بهینه سازی، اصلاح الگوی مصرف و کاهش پیک بار شبکه در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به امضاء رسید.
در چهارمین همایش مدیریت مصرف برق ۴۰ نفر از مشترکان خانگی و تجاری که در مسابقه بزرگ اصلاح الگوی مصرف سال ۹۴ شمسی شرکت کرده بودند، با اهدای لوح تقدیر و سکه ربع بهار آزادی تجلیل شدند.
در این آیین ۱۵ ارگان دولتی که در سال ۹۴ شمسی با طرح های تشویقی مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تبریز همکاری داشتند نیز لوح سپاس دریافت کردند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE