۱۲:۴۱:۲۳ - شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مديرعامل شركت آب منطقه ای آذربايجان شرقی:
بهره برداری از سد کلقان چای ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
تبریز – مدیرعامل شرکت آب منطقه از آذربایجان شرقی گفت: برای بهره برداری از سد کلقان چای در حومه بستان آباد ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

 

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، غلامرضا هاشمی با اعلام اینکه برای این طرح در دو سال ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود، گفت: قرار بود هر سال ۱۷۵ میلیارد ریال پرداخت شود که در سال اول پرداخت شد اما امسال با وجود تخصص اعتبار، پرداخت آن محقق نشد.

وی اظهارکرد: تمام برنامه ریزی ها بر اساس تخصیص این اعتبار انجام و تجهیزات هیدرومکانیکال مورد نیاز خرید اعتباری شده است .

هاشمی با اشاره به اینکه حدود ۶ متر از تاج سد کلقان چای باقی مانده است و خاکریزی سد ۴۵ روز طول می کشد، گفت: نصب تجهیزات و تکمیل سرریز مانع آبگیری نیست و در صورت تامین اعتبار می توانیم طبق وعده ای که داده ایم این سد را در هفته دولت به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه آورد رودخانه کلقان بیش از ۳۵ میلیون مترمکعب است، گفت: کاربری آن پیش از این برای کشاورزی لحاظ شده بود ولی به دلیل کیفیت بالای آب کاربرد آن را برای شرب و صنعت مناسب تر دیدیم.

هاشمی افزود: با کسر حق آبه کشاورزی، مابقی آب را برای مصارف صنعت و شرب در نظر گرفتیم که می تواند آب شرب بستان آباد و حتی شرق تبریز را تامین کند.

محور سد کلقان چای در محل تلاقی بر سه شاخه رودخانه های قازان قوزان، بهادر چای و چینی بلاغ در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی بستان آباد قرار دارد.

ظرفیت ذخیره سازی این سد سالانه ۲۱ میلیون متر مکعب است و قابلیت افزایش به ۲۵ میلیون متر مکعب و بیشتر نیز وجود دارد

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE