۲:۱۹:۱۱ - پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
سرپرست كميسيون ملي يونسكو در ايران خبر داد:
برنامه ریزی ۵۰ ساله برای ثبت آثار ایرانی در فهرست میراث جهانی
سرپرست کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به محدودیت ثبت آثار در فهرست میراث جهانی یونسکو گفت: آثار متعدد تاریخی و طبیعی کشورمان برای ثبت در این فهرست تا ۴۰ تا ۵۰ سال آینده در نوبت هستند.

سعدالله نصیری قیداری روز چهارشنبه در همایش ملی بزرگداشت شیخ محمود شبستری گفت: تاکنون ۱۰مورد میراث معنوی،۱۹ مورد میراث مادی و ۱۲ مورد میراث طبیعی از کشورمان ثبت جهانی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا معرفی ۲ شهر خلاق، سه شهر معنوی و ۲ شهر علمی با هدف بازشناسی هویت ایران به جهان انجام شده است.
وی ادامه داد: آشنا شدن با بزرگانی همچون شیخ محمود شبستری، جوانان کشور را به نفس و خودشان مطمئن می کند.
سرپرست کمیسیون ملی یونسکو در ایران اظهار کرد: براین اساس باید دانشگاه ها در معرفی آثار بزرگان به جوانان تلاش کنند.
وی افزود: کشورها در عصر مدرن و فرامدرن باید به سمت صلح هدایت شوند و شیخ محمود شبستری بهترین سرمایه اجتماعی است که می تواند این هدف را محقق سازد.
قیداری اظهارکرد: این عارف نامی می تواند موجی از گردشگران را به شهرستان شبستر هدایت کند.
همایش ملی بزرگداشت این شیخ عرفان امروز چهارشنبه در زادگاهش شبستر در آذربایجان شرقی به مناسبت ثبت هفتصدمین سال تالیف گلشن راز و نامگذاری سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷از سوی یونسکو به نام این عارف نامی ایرانی در حال برگزاری است.
سعدالدّین محمودبن امین‌الدّین عبدالکریم‌بن یحیی شبستری معروف به شیخ محمود شبستری یکی از عارفان و شاعران سدهٔ هشتم هجری‌ است. با توجه به مطالب مندرج در کتاب روضات الجنان جلد ۲، وی معاصر شیخ بابا ابی شبستری (متوفی به سال ۷۴۰) بوده و در همان سال فوت کرد، لذا سن شیخ محود شبستری در زمان فوت باید ۵۲ یا ۵۳ سال بوده است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE