۱:۰۱:۰۲ - پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
نماینده شهرداران کشور:
وعده رییس‌جمهور، یک گام ‌رو‌به‌جلو در تحقق مدیریت‌ واحد شهری است
نماینده شهرداران کشورمان، وعده رییس‌جمهور در خصوص تدوین دو لایحه «مدیریت یکپارچه شهری» و «قانون درآمدهای پایدار شهری» را یک گام ارزشمند و رو به جلو در حوزه مدیریت واحد شهری خواند و افزود: تصویب این دو لایحه در مجلس و همچنین تقویت جنبه‌های اجرایی آن، اتفاقی تحول‌آفرین در برنامه‌های خدمتگزاری خواهد بود.

صادق نجفی در جمع مدیران شهرداری تبریز، با بیان این مطلب اظهار کرد: وعده رییس‌جمهور، در خصوص دو دغدغه‌ مهم برنامه های شهری، حقیقتاً نشانگر حسن تدبیر و درک صحیحی است که دولت از اصول توسعه پایدار دارد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به تصویب دو لایحه «مدیریت یکپارچه شهری» و «قانون درآمدهای پایدار شهری» در مجلس متذکر شد: در صورت تصویب این قانون، ۲۳ وظیفه مشترک شهرداری‌ها و نهادهای دولتی، از قبیل اداره کتابخانه‌های عمومی، مسائل آموزشی، مسائل اجرای آب و برق و گاز و تلفن در شهرها، حوزه راهنمایی و رانندگی، مسائل آسیب‌های اجتماعی و بهزیستی، مسائل مربوط به آلودگی هوا و بسیاری از اموری که هم‌اکنون تحت نظارت مدیریت شهری نیست، به طور کامل در اختیار شهرداری‌ها قرار خواهد گرفت.

نماینده شهرداران کشور در شورای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در عین حال، خاطرنشان کرد: البته پیش‌تر نیز قوانینی در خصوص توسعه اختیارات شهرداری‌ها مصوب شده است؛ اما مهم، تقویت جنبه‌های الزام‌آور و اجرایی این قوانین است.

وی با بیان این‌که تصویب این قانون و الحاق این ۲۳ وظیفه به ماموریت‌های شهرداری‌، به هیچ‌ عنوان منجربه تضعیف دولت نیست، گفت: اجرای این قانون، با پشتوانه نظارتی دولت همراه خواهد بود، به علاوه، با اجرای این قانون، دولت قادر خواهد بود برنامه‌های کلان و تحول‌آفرین ملی را با تمرکز بیشتری پیگیری کند.

نجفی خاطرنشان کرد: این رویکرد، همراستا با بحث کوچک‌سازی دولت بوده و روند ساختاری دولت را نیز تقویت خواهد کرد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE