۲۱:۲۰:۳۷ - چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت:
شیخ محمود شبستری از ذخایر ارزشمند عرفانی و ادبی ایران زمین است
تبریز؛صفی پور در همایش بزرگداشت شیخ محمود شبستری گفت: با توجه به اهمیت بی بدیل و مهم شیخ محمود شبستری در گستره ی وسیع عرفان اصیل و به دلیل ثبت جهانی بزرگداشت هفتصدمین سالگرد تالیف گلشن راز …

صفی پور در همایش بزرگداشت شیخ محمود شبستری ضمن قرائت پیام وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به اهمیت بی بدیل و مهم شیخ محمود شبستری در گستره ی وسیع عرفان اصیل و به دلیل ثبت جهانی بزرگداشت هفتصدمین سالگرد تالیف گلشن راز مقدمات برپایی همایش بزرگداشت این عارف نامی از سوی علاقمندان به فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی شکل گرفت و پیشنهاد آن همزمان با سفر هیات دولت در سال گذشته به آذربایجان شرقی و حضور دکتر علی جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان شبستر ارائه گردید و مورد موافقت وی قرار گرفت .

وی افزود: این همایش به عنوان مقدمه ی برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت شیخ محمود شبستری است که سال آینده برگزار خواهد شد .

صفی پور گفت: برگزاری این همایش اقدامی ارزشمند است و همه ی مسوولین شهرستانی در راستای رشد و ارتقای بیش از پیش فرهنگی شبستر در برگزاری این همایش بزرگ همکاری داشته اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تصریح کرد: شبستر در ایران و سراسر دنیا به عنوان مرکز ثقل فرهنگی معروف بوده و این نشان دهنده ی جایگاه ممتاز فرهنگی این شهر است.

وی با اشاره به منظومه ی گلشن راز، گفت: شیخ محمود شبستری در آثار خود انسان را به تفاهم و مدارا فرا می خواند و مقصد انبیا و اولیای الهی را یکی می داند و می گوید که حقیقت یکی است اگرچه در صورتهای مختلف و گوناگون نمایان شود و این اندیشه ی وی را می توان زیربنای ایده ی گفت و گوی تمدن ها در جهان معاصر دانست و ان را آموزه ای برای بشریت در جهان حاضر قلمداد کرد.

حجت الاسلام محمد زاده امام جمعه شهرستان شبستر نیز با بیان اینکه شبستر با نام شیخ محمود عجین شده است، گفت: در هزار بیت شیخ محمود شبستری به حقایق و رسالت الهی توجه شده است .

رئیس هیات مدیره موسسه فرهنگی شیخ محمود شبستری نیز با اشاره به ثبت جهانی اثر ۷۰۰ ساله گلشن راز در یونسکو، گفت: جاذبه های عرفانی و روحانی شیخ محمود شبستری امروز بزرگان ایران را در شبستر جمع کرده است .

حسن امین لو خواهر خواندگی شهرهای فرهنگی، ادبی و تاریخی همچون نیشابور، هرات، خوی، کرمان، همدان، قونیه و شبستر را خواستار شد و از مسوولان خواست برای تحقق این امر تلاش کنند .

همایش ملی بزرگداشت این شیخ عرفان امروز چهارشنبه در زادگاهش شبستر در آذربایجان شرقی به مناسبت ثبت هفتصدمین سال تالیف گلشن راز و نامگذاری سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷از سوی یونسکو به نام این عارف نامی ایرانی در حال برگزاری است .

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE