۱۵:۲۶:۳۱ - سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان‌شرقی گفت:
۷۶۲۰ فرزند مددجوی بدون حامی در آذربایجان‌شرقی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان‌شرقی گفت: ۶ هزار و ۶۹۳ حامی چتر حمایتی خود را بر ۴ هزار و ۳۶۰ فرزند خانواده‌های نیازمند طرح محسنین گسترانیده‌اند و در حال حاضر ۷ هزار و ۶۲۰ فرزند نیز بدون حامی هستند.

به گزارش خبرآنلاین، حسین دشتی اظهار داشت: فرزندان محروم برای رفع نیازهای معیشتی؛ تحصیلی؛ درمانی و سایر نیازهای اساسی خود در انتظار یاری خیران نیکوکار هستند تا همانند سایر فرزندان این مرز و بوم با عبور از خزان زندگی به بهار بالندگی برسند.

وی افزود: طرح محسنین شامل حمایت مستمر از فرزندان غیر یتیم توسط حامیان است و حامیان می‌توانند با انتخاب خانواده مورد نظر همراه با اهدای مبلغ تعهدی ماهانه حداقل ۷۴۹ هزار ریال نیازهای این عزیزان را تامین کنند.

دشتی ادامه داد: خانواده طرح محسنین شامل آن دسته از خانواده‌های نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول، از کار افتاده و یا زندانی هستند.

وی از مساعدت ۱۶۷ میلیارد ریالی پدران معنوی ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: از این مبلغ ۱۳۷ میلیارد ریال در قالب طرح اکرام بوده و بقیه به فرزندان خانواده‌های نیازمند طرح محسنین کمک شده است.

دشتی در بخش دیگری از سخنان خود از چتر حمایتی ۲۸ هزار و ۷۲۷ حامی نیکوکار استان به ۴ هزار و ۸۲۱ یتیم تحت حمایت در قالب طرح اکرام خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح اکرام خانواده شامل کمک به ایتام نیازمند و محروم تحت حمایت می باشد که هر حامی به طور متوسط ۲ میلیون و ۳۸۲ هزار ریال به ایتام مساعدت می‌کند.

دشتی با اشاره به اینکه کمیته امداد به عنوان متولی امور محرومان در این زمینه گام‌های ارزشمندی برداشته و طرح‌های اکرام ایتام و محسنین را با مشارکت خیران اجرا می‌کند، گفت: این طرح به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی و مساعدت به ایتام و خانواده‌های نیازمند اجرا می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: طی سال ۹۴ بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) نیز به صورت ماهیانه ۱۱۸ میلیون ریال به ۴۹۱ فرزند نیازمند مساعدت کرده است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE