۲۰:۳۷:۰۲ - جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
سومین نشست کمیسیون مشترک برجام پایان یافت
سومین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور معاون وزیر امور خارجه ایران و معاون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا پایان یافت.
   سومین کمیسیون مشترک برجام و اولین کمیسیون مشترک پس از برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۵+۱ و همچنین معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که پیش از ظهر امروز جمعه در هتل کوبورگ وین آغاز شد پس از چهار ساعت به کار خود پایان داد. پیش از شروع این نشست دیدار […]

 

 سومین کمیسیون مشترک برجام و اولین کمیسیون مشترک پس از برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۵+۱ و همچنین معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که پیش از ظهر امروز جمعه در هتل کوبورگ وین آغاز شد پس از چهار ساعت به کار خود پایان داد.

پیش از شروع این نشست دیدار دوجانبه عراقچی و تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران با هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

ریاست هیات ایرانی بر عهده سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران است.

کارشناسان مختلف از بخش های مختلفی از وزارت خارجه ؛بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی در ترکیب هیات ایران حضور داشتند.

روز گذشته نشست های فشرده کارشناسی ایران و ۵+۱ در وین برگزار شد. محور این نشست های کارشناسی اجرای برجام ؛بحث های مربوط به لغو تحریم ها و همکاری های هسته ای اعلام شده است.

برگزاری این نشست در حالی است که ایران درباره عدم اجرای برخی تعهدات به ویژه از سوی امریکا در برداشتن تحریم‌ها انتقادات جدی مطرح کرده است.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران شامگاه سه شنبه در نیویورک در دیداری ۲٫۵ ساعته پشت درهای بسته با جان کری، همتای آمریکایی خود درباره برجام گفتگو کرد.

وی پس از این دیدار با تاکید بر اینکه مذاکرات با کری صرفا درباره برجام بوده است گفت: «این امکان برای همه طرف‌ها به ویژه جمهوری اسلامی وجود دارد که از تمام منافع اجرای برجام بهره‌مند شوند.»

ظریف در جمع خبرنگاران افزود: «ما درباره اجرای برجام صحبت کردیم و اینکه چگونه آمریکا می‌تواند تعهدات خود را به شکلی ایفا کند که جمهوری اسلامی در عمل از برجام بهره‌مند شود و موانع رفع شوند.»

قرار است وزرای خارجه ایران و آمریکا مجددا امروز (جمعه) دیدار و گفتگو کنند.

این برای سومین بار است که کمیسیون مشترک  برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۵ برگزار می‌شود.

نخستین  نشست کمیسیون  مشترک در۲۷مهر ماه و دومین نشست ۱۶ آذرماه سال گذشته در وین برگزار شد.

پس از این جلسه ، نشست رسمی کمیسیون مشترک برجام با حضور مدیران سیاسی ایران و کشورهای پنج به علاوه یک در هتل کوبورگ برگزار می شود.

منبع خبر:خبرگزاری تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE