۱۲:۱۸:۰۳ - شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده ممنوع است
فریدون حسنوند با اشاره به طرح مباحثی همانند دونرخی شدن بنزین، گفت: همانگونه که قبلا گفته شد با توجه به اینکه کمیسیون انرژی کلیت تبصره ۱۸ درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی را رد کرده بنابراین هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده ممنوع است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اوجا تبریز، فریدون حسنوند با اشاره به طرح مباحثی همانند دونرخی شدن بنزین، گفت: همانگونه که قبلا گفته شد با توجه به اینکه کمیسیون انرژی کلیت تبصره ۱۸ درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی را رد کرده بنابراین هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده ممنوع است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با این شرایط و وضعیت افزایش قیمت حامل‌های انرژی به صلاح نیست، افزود: با توجه به اینکه افزایش قیمت بنزین و گازوییل منجر به گرانی بسیاری از کالا‌ها و اجناس مورد نیاز مردم می‌شود و همچنین هزینه‌های حمل و نقل را بالا می‌برد سبب می‌شود، فشار مضاعفی بر دوش مردم گذاشته شود.

وی ادامه داد: مجلس حتما روی موضوع حامل‌های انرژی دقت نظر و حساسیت دارد و به افزایش قیمت رای نمی‌دهد حتی اگر از طریق دو نرخی شدن بنزین باشد.

ملاحظات اعلامی برنامه ششم توسعه ما را از افزایش قیمت حامل‌های انرژی منع می‌کند
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه کشور اعلام شده که هرگونه افزایش قیمت باید با رعایت ملاحظات اجتماعی و اقتصادی و به صورت تدریجی تا سال ۱۴۰۰ انجام شود، یادآور شد: ملاحظات اعلامی برنامه ششم توسعه ما را از افزایش قیمت حامل‌های انرژی منع می‌کند، چراکه وضعیت اقتصادی جامعه مناسب نبوده و به لحاظ اجتماعی زمینه و بستر فراهم نیست، لذا نمی‌توان جهش ناگهانی در قیمت‌ها داشت و بخش تدریجی را حذف کرد لذا با هرگونه افزایش قیمت کاملا مخالف هستیم.

به گزارش خانه ملت رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تجربه سال‌های گذشته در افزایش قیمت‌ها نه تنها به افزایش هزینه خدمات و اقلام در سطح جامعه منجر شده بلکه هیچ گونه کاهشی در استفاده از بنزین براساس آمار و ارقام وجود ندارد و افزایش مصرف را نشان می‌دهد، لذا گران کردن بنزین راه حل منطقی نیست و این آسان‌ترین مسیر برای دولت بوده که بخواهد دست در جیب مردم کند.

منبع خبر:خبرگزاری میزان

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE