۱۲:۱۹:۰۵ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
سازمان محیط‌زیست، سهم آلاینده‌های هوای تبریز را مشخص کند
فریدون بابایی‌اقدم در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: وضعیت هوای تبریز، برای تمام گروه‌ها ناسالم است؛ اما سایت سازمان محیط زیست به دستگیری شکارچی‌ها اشاره کرده و موضوعی به این مهمی را تنها در حد یک بیانیه پوشش داده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز، با انتقاد از از رویکرد مجموعه محیط‌زیست در مورد آلودگی هوا اظهار داشت: آلودگی هوای تبریز، به وضعیت بحرانی رسیده و تعطیلی مدارس، فقط یک تسکین‌دهنده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اوجا تبریز از آذربایجان شرقی، فریدون بابایی‌اقدم در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: وضعیت هوای تبریز، برای تمام گروه‌ها ناسالم است؛ اما سایت سازمان محیط زیست  به دستگیری شکارچی‌ها اشاره کرده و موضوعی به این مهمی را تنها در حد یک بیانیه پوشش داده است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: توصیه من به سازمان محیط زیست این است که سهم آلاینده‌های تبریز را مشخص کند؛ باید معلوم شود که سهم صنعت، مصرف‌کننده‌های خانگی و حمل و‌نقل در آلودگی هوا چقدر است؟

وی در ادامه با اشاره به مباحث کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر گفت: در کمیسیون شهرسازی و معماری، بحث‌هایی در خصوص، روستاهای الحاقی شده است. بر این اساس، ۹ روستا از دور شورای چهارم به شهر تبریز ملحق شده و عملاً فعالیت شوراها در این روستاها غیرقانونی ‌است.

بابایی‌اقدم اضافه کرد:  تهیه طرح تفضیلی در این روستاها توسط معاونت شهرسازی شهرداری آغاز شده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، در ادامه بر لزوم توجه به بنای تاریخی عمارت چهارمنار تاکید کرد و افزود: این بنا، یکی از دلایل اصلی ثبت ملی و جهانی بازار است؛ به همین خاطر، در بازدیدی که به همراه کمیسیون از این بنا داشتیم، ۲۰۰ میلیون تومان از محل تعهدات ۲۰۱۸ شهرداری برای سامان‌دهی و مرمت آن در نظر گرفتیم که امیدواری به نتیجه لازم برسد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله تعهدات شهرداری تبریز در خصوص ۲۰۱۸، کف‌سازی و جداره‌سازی بازار است که به بهترین نحو ممکن توسط شهرداری منطقه ۸ تبریز در دست اجرا است.

عضو شورای شهر، همچنین در سخنان ابتدایی خود یادآور شد: بیمه تکمیلی کارکنان تامین نیروی شهرداری، از مهرماه در تبصره‌های شورا مطرح شده اما تا امروز معلق بوده‌است.

منبع خبر:خبر گزاری بسیج

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE