۱۶:۳۲:۱۴ - جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
یادداشتی از ناصر علیزاده دکترای مدیریت استراتژیک :
سنگینی مدیریت غلط اقتصادی روی دوش مردم
ناکارآمدی بعضی از مدیران غیر متخصص بر اثر انتصابات سلیقه ای آمیخته به سیاست دربخش اقتصاد مخصوصا در تولید و صنعت موجب رکودتا اضمحلال صنایع کشور شده است. با نگرشی عمیق بر وضعیت صنعت در کشور مخصوصا صنایع مادر متوجه یک روند سیاست زده ایی می شویم که توسط دولتها در انتصاب مدیران غیر متخصص […]

ناکارآمدی بعضی از مدیران غیر متخصص بر اثر انتصابات سلیقه ای آمیخته به سیاست دربخش اقتصاد مخصوصا در تولید و صنعت موجب رکودتا اضمحلال صنایع کشور شده است.

با نگرشی عمیق بر وضعیت صنعت در کشور مخصوصا صنایع مادر متوجه یک روند سیاست زده ایی می شویم که توسط دولتها در انتصاب مدیران غیر متخصص به عنوان مدیران عامل شرکتها و بنگاههای اقتصادی )ملی و بزرگ( شاهد این روند هستیم . با بررسی علل رکود و بعضا از هم پاشیدگی وضعیت اقتصادی این بنگاهها به مولفه ای به نام مدیران نالایق و ناکارآمد دست پیدا می کنیم که عمده دلیل از هم گسیختگی و رو به اضمحلال چنین بنگاه هایی را موجب گردیده است که باید مورد کالبد شکافی و نقد کارشناسان و متخصصین صنعت قرار گیرد . ولی از آنجاییکه قوانین موجود و قواعد کلی کار بنابر مصلحتهای سیاسی نادیده گرفته می شودو انتصاب مدیران عامل این شرکتها و بنگاه های غیر انتفاعی موجود در بدنه ی دولت بر اساس همین نظریات و نگرشها شکل می گیرد ،که متاسفانه باید قبول کرد این روش نا میمون ، به عنوان یک  آسیب جدی  و یا به عبارتی یک آفت باید مورد نقد نقد و بررسی جدی قرار گیردکه دامن اقتصاد را در بخش تولید وصنعت به آتش کشانده و به ویرانی سوق خواهد داد. در این میان ، نقش مجلس و قوه مقننه و به عبارتی نمایندگان محترم مردم در نظام مردم سالاری دینی و دموکراسی خیلی می تواند کارساز باشد. مجلس نمی‌تواند بگوید چون مسئولیت قانونگذاری را برعهده دارد، به امور عزل و نصب‌ها کاری ندارد و نظارت نمی کند؛ مجلس با توجه به جایگاه نظارتی خود، دقت کافی داشته باشد که در عزل و نصب های دولت در بخش های مختلف و به ویژه در جایگاه های حساسی همچون صنعت نفت و پتروشیمی و صنایع مادراز جمله صنعت ماشین سازی وخودرو در انتخاب و انتصاب مدیران به شایسته‌سالاری و نخبه گرایی و کارآمدی و کفایت افراد توجه شود؛ زیرا انتخاب های نامناسب برای کشور بر اساس این مصلحت اندیشی های سیاسی هزینه ایجاد می کندکه در حال حاضر بخشی از این هزینه در حال تحمیل و بخشی را در زمان های خیلی نزدیک شاهد خواهیم بود.

باید پذیرفت که افراد با گرایش‌های سیاسی مختلفی در کشور وجود دارند؛ مدیرانی هم که اکنون سرکارآمده اند، طبعا گرایش های سیاسی مختلفی دارند، اگرچه مدیران اقتصادی معمولا در مسائل سیاسی ورود نمی‌کنند، اما نمی‌توان گفت سیاسی نیستند؛ در هر مجموعه‌ای افراد باتجربه وجود دارند که تجربه‌شان می‌تواند برای کشور مفید، کارآفرین، پربازده و اقتصادی باشد، از این رو باید از این شرایط نیز غافل نبوده و بیشترین استفاده را کرد.

هنگام کار و تلاش برای به حرکت در آوردن چرخه تولید کشور، باید تنها به اهداف نظام جمهوری اسلامی، توسعه اقتصاد کشور و رفاه مردم توجه کرد ودر انتصاب مدیران مجموعه های حساس و مهم اقتصادی خیلی با دقت وتامل عمل نمود.مهمترین معیار برای انتصاب افراد را کارآیی وکارآمدی باید دانست . نقش اول در قضاوت همین کارآیی است ونه گرایش‌ها،زیرا دراین صورت هر دوره باید ۱۰ تا ۲۰ هزار نیرو را بر اساس سیاستهای موجود با گرایش های متفاوت سیاسی باید از سیستمها حذف نمود. نا گفته نماند در برخی جاها درعزل و نصب‌ها به قدری چارچوب‌ها را تنگ می‌گیریم و بسته می‌بینیم که این مسئله مسیر انتخاب مدیران را با تنگنا روبه رو می کند؛ متأسفانه برخی مدیران حذف می‌شوند،آن هم درصورتی که برخی از آنها، مدیران بسیار کارآمدی هستند؛ البته بحث تخلف جداست و نباید درباره مفاسد،رانت خواری ها و سوء استفاده از بیت‌المال در انتخاب مدیران بی‌توجه بود.

یکی از بزرگترین گرفتاری های صنعت ما به ویژه صنایعی چون خودرو؛ هوایی وسایر صنایع دولتی -خصوصی  ناشی از توجه بیش ازحد دولت و حمایت کورکورانه از آن است. صنایع وابسته ای که به جای مدیریت صحیح واصلاح ساختار هر از چندی با تزریق شیر نفت جان می گیرد و به سرعت به حالت اولیه خود باز می گردد؛ سیکل پیوسته ای که متاسفانه همچنان ادامه داشته و دارد.

این شرکت های درمانده بیش ازحمایت مالی نیاز به تدبیر دارند؛ تا کی قادریم بودجه عمومی را به پای بی عقلی؛ ساختار معیوب و سوء مدیریت کودکان وابسته بریزیم؛ بعضی از مدیرانی که باعث و بانی بسیاری از ورشکستگی ها و زیان های کلان مالی ،ناشی ازسهل انگاری آنان است. کودکانی که نه بر اساس کارآفرینی بلکه بر پایه مدیریت هزینه ای و سیاست زدگی پرورش یافته اند؛ چگونه قادرند یک شرکت معظم و اتفاقا وابسته به دولت را به سر منزل نجات برسانند.

 بعضی از این کودکان تشویق را بسیار دوست دارند، از نقد گریزانند؛ مغرور و متکبرند، تابعه نظرهیچکس نیستند؛ این دسته از مدیران از زیان و ورشکستکی باکی ندارند؛ حوصله کار ندارند؛ به روزمرگی و تفریح با پول پدر یا دولت بسیارعلاقمند هستند؛ نگران نتیجه کارنیستند؛ اصلا نتیجه کار برایشان اهمیتی ندارد.چه بسیارکارخانجات و شرکت هایی که به دست این حضرات به خاکستر نشست و ویران شد وچه بسیار شرکت های که همچنان با تزریق نقدینگی بصورت مرده متحرک ادامه حیات می دهند که مصادیق زیادی ازآنان را درصنعت استان خودمان داریم که نمی خواهم وارد این مصادیق بشوم و با یک نگرشی عمیق این نمونه ها برای همه مردم کشورمان واستانمان( آذربایجان شرقی)آشکار وهویداست.

این کودکان سلطان توجیه هستند؛ از زمین کج وحقوق کارگر بگیرید تا حربه تحریم و دیگر موارد؛ برای انجام کار از مدیریت دولتی می نالنداز معذوریت ها می گویند اما ازطرف دیگر هزاران کارخلاف و غیر قانونی را با صدها روش و دوز وکلک در همین ساختار دولتی به سرانجام می رسانند. همیشه خادم خود هستند و تخریبچی محل تحت امر خود نه بیلان عملکرد درست و درمانی دارند و نه کارکرد صحیحی. اما همیشه درسر همه صحنه های تقسیم پست و انتخاب کابینه حی وحاضرند.هر چند می دانم که این توصیه هرگز عملی نخواهد شد اما به تمام کسانی که مسئولیت تقسیم مناصب و پست ها را دارند پیشنهاد می کنم که قبل ازهراقدامی کارنامه و رزومه دقیقی از افراد داشته باشند تا ملت کمتر گرفتار این نوع کودکان بالغ شوند.

و در نهایت باورداشته باشیم که نظام شایسته سالاری را واصل کارآمدی وپاسخگو بودن مدیران در سیستمها را مخصوصا در عرصه های اقتصادی و بخش صنعت و تولید قربانی مصلحتهای گرایشی از نوع سیاست زدگی نکرده و همواره دولتمردان را به سوی مدل ها و روشهای نوین و موفق در انتخاب و انتصابات مدیران کارآمد و لایق سوق بدهیم و یقین داشته باشیم اگر غیر از این قاعده عمل گردد این سنگینی غلط مدیریت اقتصادی بر روی دوش مردم تحمیل خواهد شد که هزینه ای است پربها که باید کل نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت آنرا بر عهده بگیرد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE