۹:۳۶:۴۴ - چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
بزرگ مرد کوچک آذربایجان سلام
تو را با تصویریت می‌شناسیم
بزرگ مرد کوچک آذربایجان، تو را می‌شناسیم اما نه با اسم بلکه تو را با تصویریت می‌شناسیم، با همان تصویری که کتاب‌های درسی‌مان را زینت بخشیده بود و بر درو دیوار مدرسه تو را با این عکس به عنوان نماد مقاومت رزمنده‌های آذربایجان به همه معرفی می کرد.

به گزارش اوجا تبریز به نقل از فارس تبریز :

تو نوجوان دیروز در مقابل دشمن بعثی جان خود را در کف دست گرفتی و برای دفاع از حیثیت کشور از تمام علاقه‌های خود گذشتی و برای حفظ  خاک پاک سرزمین اسلامی راهی جبهه های نبرد شدی و حالا جوانان امروز نیز به تاسی از تو که الگو و سرمشقان هستی به نبرد با دشمن تکفیری می‌روند.

بزرگ مرد کوچک آذربایجان، تو را می‌شناسیم اما نه با اسم بلکه تو را با تصویریت می‌شناسیم،  با همان تصویری که کتاب‌های درسی‌مان را زینت بخشیده بود و بر در و دیوار مدرسه تو را با این عکس به عنوان نماد مقاومت رزمنده‌های آذربایجان به همه معرفی می‌کرد.

در آن عکسی که به یکی از مشهورترین عکس‌های هشت سال دفاع مقدس تبدیل شد چهره تو با ما سخن می‌گفت و ما تصور می‌کردیم تو همان شهید فهمیده‌ای که نارنجک به کمر بسته و زیر تانک رفته بودی، اگر چه شهید فهمیده نبودی ولی به فهمیده آذربایجان لقب گرفتی.

تمام نوجوانی‌های ما در راهروهای  مدرسه با عکس تو گذشت که جذبه نگاهت فراموش شدنی نیست.

شهید فهمیده آذربایجان چهره مصمم تو را به خاطر سپرده‌ایم با یک اسلحه‌ای که بهتر است بگویم هم قد تو بود و شاید بزرگ‌تر از قدت، مشق ایثار را با تو حفظ کردیم وقتی در هوای بارانی و در میان گل و لای‌ها با چهره‌ای مصمم و استوار به دفاع ادامه می‌دادی.

ما معصومیت چهره و مصمم بودنت را فراموش نمی‌کنیم و حالا که در و دیوار شهرمان بعد از ۳۴ سال مزین به تصویرت شده است دوباره آن چشم‌های گیرا و نافذت با ما سخن می‌گوید.

هر چند که ریز نقش بودی و جثه کوچکت مانع از آن بود که به جبهه بروی ولی بزرگ مردی شدی که هیچکس را یارای مقاومت در برابر اصرارهای تو نبود، انگار فقط یک جمله را حفظ کرده بودی و مدام می‌گفتی سنگر اسلام در خطر است و در جبهه به من نیاز دارند، نباید دشمن خیال کند سربازان خمینی در بستر آرمیده‌اند و سنگر اسلام خالی شده است

آن قدر اصرار و پافشاری کردی که آخر توانستی خود را به صفوف رزمندگان برسانی و خوار چشم دشمنان شوی.

تو نوجوان دیروز در مقابل دشمن بعثی جان خود را در کف دست گرفتی و برای دفاع از حیثیت کشور از تمام علاقه‌مندی‌های خود گذشتی و برای حفظ  خاک پاک سرزمین اسلامی راهی جبهه‌های نبرد شدی و حالا جوانان امروز نیز به تاسی از تو که الگو و سرمشقان هستی به نبرد با د شمن تکفیری می‌روند.

آنها نیز همچون تو سراز پا نمی شناسند برای این که سربازی خود را در حریم ولایت اعلام کنند.

جوانان نسل چهارم انقلاب حالا با نگاهشان غوغا می‌کنند  و از جاذبه نگاه آنها  طوفانی به پا می‌شود.

تو با آن نگاه با صلابتت در مقابل دشمن بعثی جنگیدی و جوانان نسل چهارم با دشمن تکفیری به نبرد می‌پردازند و سلفی غیرت را به دنیا مخابره می‌کنند و با نگاه  پر از ابهت و صلابت خود زبونی و خواری را در چهره دشمن تکفیری می‌نشانند.

جذبه نگاه جوانان مبارز نسل چهارم انقلاب  باعث شده است دل‌های همه ایرانیان بلرزد و جنایت‌های شوم و خبیث دشمن تکفیری را فراموش نکند.

یک قامت افراشته و یک نگاه پر جذبه که به استقبال شهادت می‌رود چنان مصمم و استوار است که دشمن در حیرت است از برق نگاه او و ننگی که در تاریخ برای خود خریدند و تاریخ فراموش نمی‌کند که چگونه سربازان ولایت  را به قتلگاه بردند تا درخت تناور اسلام زنده بماند.

هنوز هم آن نگاه گیرایت را فراموش نمی‌کنیم و حالت چهره‌ات که احساسمان را تغییر می‌داد و مصمم و استوار بود.

اما حسن جان با وجود همه جوانان رشید و سروقامتی که داریم و برای دفاع از کیان اسلامی جان در طبق اخلاص می‌نهند برخی افراد مغرضی هم وجود دارند که قدر امنیت موجود در خاک کشور اسلامی را نمی‌دانند.

چه حقیرند برخی افرادی که در  داخل کشور جاده صاف کن‌های وطنی می شوند و همصدا با رسانه‌های بیگانه آب در طبل دشمن می‌ریزند و مقام شهدای مدافع حرم را که به تاسی از تو با دشمن تکفیری می‌جنگند را پایین می آورند.

و چه روسیاهند آنهایی که در مورد مدافعان حرم اهل بیت حرف ها و طعنه ها زدند و از تریبون هایی که در دست داشتند این پاسداران مدافع حرم را کوبیدند و گفتند آنها با پول معامله کردند وقتی می شود با دیپلماسی موضوع را حل کرد چرا می روند و خود را به کشتن می دهند.

آنها که این حرف‌ها را می‌زنند انگار نمی‌دانند پشتوانه دیپلماسی هر کشور، قدرت نظامی آن کشور است و هر چقدر پشتوانه نظامی آن کشور ضعیف باشد در عرصه دیپلماسی نیز حرفی برای گفتن ندارد.

آنها می‌گویند مدافعان حرم برای چه می‌روند؟ وقتی می‌شنویم که می‌گویند شهدای مدافع حرم فقط برای روسری زنان می‌روند باید به جای اشک خون بگرییم که آنان مقام شهدای مدافع حرم را تا چه حد تنزل می‌دهند.

تو رفتی  تا اجازه ندهی یک وجب از خاک این سرزمین  به دست دشمن بعثی بیفتد و جوانان مدافع حرم نیز امروز می‌روند تا دشمن تکفیری  هوس آمدن به خاک پاک ما را در سر نداشته باشند.

ومن متاسفام بر آن مردانی که نام مسوول را بر روی خود گذاشته اند و از تریبون های مختلف ندا سر می دهند وقتی با دیپلماسی می توان مشکلات را حل کرد چرا با توان نظامی جلو برویم و آنها غافلند از این که  هر چقدر توان نظامی کشوری قدرتمند باشد به همان میزان در دیپلماسی نیز موفق خواهد بود.

 ما تمام قد در برابر تو و  حافظان امنیت ملی می‌ایستیم و بر دستان تمام پاسداران مدافع حرم بوسه می‌زنیم و یقین می دانیم سوریه و عراق خط مقدم ایران است.

 طی این ۶ سالی که ایران در نبرد با تروریسم تکفیری در عراق و سوریه حضور دارد به تعبیر مقام معظم رهبری اگر مدافعان حرم نبودند الان باید در همدان، کرمانشاه، تهران و سایر شهرستان‌ها با آنها بجنگیم.

نگارنده: معصومه درخشان

منبع : خبرگزاری فارس

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE