۸:۰۷:۳۵ - دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
"محمد باقر بهشتی" عضو شورای اسلامی تبریز:
خدمت به مردم در گرو توسعه شهری/ در اتاقم به نظرات سازنده باز است
عضو شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: اعضای شورا مشکلات مردم را وسیله ای برای رانت خواری قرار ندهند، وظیفه شورا خدمت به مردم از طریق توسعه شهری است ولاغیر!  به گزارش اوجا تبریز صبح روز گذشته در سومین جلسه علنی شورای اسلامی  تبریز، “محمد باقر بهشتی” عضو پنجمین شورای اسلامی شهر تبریز، ایراد سخنی مبنی […]

عضو شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: اعضای شورا مشکلات مردم را وسیله ای برای رانت خواری قرار ندهند، وظیفه شورا خدمت به مردم از طریق توسعه شهری است ولاغیر!

 به گزارش اوجا تبریز صبح روز گذشته در سومین جلسه علنی شورای اسلامی  تبریز، “محمد باقر بهشتی” عضو پنجمین شورای اسلامی شهر تبریز، ایراد سخنی مبنی بر عدم تعریف ملاقات های مردمی برای اعضای شورا در قوانین مصوبه شورای اسلامی شهر، کرد که با واکنش ها و اعتراض بسیاری از رسانه ها و منتقدین رو برو شد. بر همین اساس  خبرنگار نصر جهت شفاف سازی و رفع ابهام این مسئله، گفت و گویی صریح با “محمدباقر بهشتی”، انجام داد.که بدلیل اهمیت موضوع بازنشر می گردد.

“محمد باقر بهشتی” در خصوص سخن خود در سومین جلسه علنی پنجمین شورای اسلامی تبریز، اظهار کرد:  براساس قوانین مصوب شوراهای اسلامی شهر، مجموعه اعضای شورای اسلامی دارای شخصیت حقوقی واحدی هستند که به صورت جمعی در جهت تحقق اهداف شورا و وظیفه قانونی آن، قدم برمی دارند.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه قانونی شورا مدیریت شهری است، نه شهروندان!، ادامه داد: هیچ یک از اعضای شورا حق دخالت در امور اجرایی را ندارند، به همین سبب ملاقات مردمی که جهت رسیدگی به امور فردی یا بخشی از مردم صورت می گیرد غیر قانونی است.
بهشتی با اشاره بر اینکه تنها با مراجعه گروهی از مردم به اعضای شورا، توسعه شهری تحقق نخواهد یافت، اضافه کرد: توسعه  پایدار شهری تنها با مراجعه گروهی از مردم تحقق نخواهد یافت، چراکه راهکارهای توسعه شهری نیازمند الگوهای علمی و تجربی است.
وی افزود: متاسفانه برخی معتقدند خدمت به مردم تنها از راه کسب رای و در ادامه آن تحقق بخشیدن به وعده های انتخاباتی برای رفع مشکل آن ها، صورت می گیرد، ولو اینکه خدمت اصلی به مردم  رسیدگی به امور شهری و هموارسازی مشکلات آن ها در چارچوب قوانین شهری است، متاسفم از اینکه  برخی از ارتباط های ایجاد شده توسط اعضای شوراربه مبادلات و گاها به فساد می انجامد.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز در پایان اظهارات خود تاکید کرد: من نیز مانند همکارانم تاکید می کنم که در اتاق من همیشه باز است اما نه برای رفع مشکلات شخصی افراد، بلکه برای استفاده از نظرات  و پیشنهاد موثر در برنامه های توسعه و پیشرفت شهر تبریز!

منبع : پایگاه خبری نصر

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE