۷:۴۹:۳۷ - چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
هل من ناصر ینصرنی فقط پیام میدان جنگ و جهاد نیست
به گزارش خبر نگار اوجا تبریز به نقل از روابط عمومی جامعه اسلامی کارگران استان ،نشست مشترک کارگروه بانوان صنایع دستی باحضور خانم دکتر اشراقی ،مدیر کل بانوان وخانواده استانداری آذربایجانشرقی،دبیر جامعه واعضاء کمیته صنایع دستی با محوریت صنایع دستی در اقتصاد خانواده،کار در منزل،اشتغال هدفمند و پایدار بانوان در دفتر جامعه برگزار شد.

به گزارش  خبر نگار اوجا تبریز به نقل از روابط عمومی جامعه اسلامی کارگران استان ،نشست مشترک کارگروه بانوان صنایع دستی باحضور خانم دکتر اشراقی ،مدیر کل بانوان وخانواده استانداری آذربایجانشرقی،دبیر جامعه واعضاء کمیته صنایع دستی با محوریت صنایع دستی در اقتصاد خانواده،کار در منزل،اشتغال هدفمند و پایدار بانوان در دفتر جامعه برگزار شد.


در این نشست ابتدا اعضای کمیته صنایع دستی متشکل از هنرمندان برتر وکارشناسان فرهیخته هنر، خانم جهانبخش، عزیزان،امانی،خواجه نصیری و زارعی ،ضمن معرفی خود، گزارش مبسوطی از مسائل و مشکلات در حوزه های اجتماعی، تولیدی، فرهنگی،اقتصادی واشتغال و مشکل اساسی صنایع دستی بانوان بیان داشته و برای حل مشکلات با استفاده از سیاست اقتصاد مقاومتی امور بانوان و خانواده استانداری اهتمام ورزد.در پایان گزارش همراهی هنرمندان برای امور بانوان در استقبال از تبریز ۲۰۱۸ بی تاثیر نخواهد بود و ابتکارات ما گردشگران را خیره خواهد ساخت.
در ادامه نشست خانم دکتر اشراقی مدیر کل بانوان و خانواده استانداری از جامعه اسلامی کارگران برای هموار کردن بستر نشست ، گفتگو وآشنایی با هنرمندان اعضاء کمیته صنایع دستی از دبیر اجرایی تشکر کردند.
وایشان افزودند:
خودباوری و ضابطه مندی فعالیت های اجتماعی ،فرهنگی وهنرصنایع دستی نتایج فعالیت ها را چندین برابر خواهد کرد و حوزه بانوان استانداری نهایت اهتمام خود را در حل معضلات حوزه بانوان در عرصه های مختلف بویژه صنایع دستی به کار خواهد گرفت.
دکتر اشراقی در بحث اشتغال پایدار و تحقق عدالت اجتماعی بانوان اشاره و خاطر نشان کرد.
بانوان نیمی از جمعیت کشور راتشکیل می دهد.در بررسی ها متوجه شدیم بانوان در صنایع دستی جزیره ای فعالیت می نمایند.زحمات و هنرمندی عزیزان ممکن است اثر بخش لازم را نداشته باشد.و امداد صنعت،یکی از ابتکارات جامعه اسلامی کارگران در آسیب شناسی صنعت ،تولید،اشتغال، بازار وتجاری سازی در خدمت کار فرمایان ،صنعتگران وشناسایی مشکلات صنایع دستی نقش آفرینی میکند و امور بانوان آماده است در رابطه با علم نانو همکاری ویژه نماید.در پایان دبیر جامعه اسلامی کارگران استان :
در سال ۲۰۱۸ نقش هنر های صنایع دستی جامعه اسلامی کارگران استان بسیار مهم توصیف کردند.
جعفری دبیر جامعه در ادامه جلسه گفت:
هل من ناصر ینصرنی فقط پیام میدان جنگ و جهاد نیست از مکتب فرهنگ دانشگاه کربلا باید درس هایی آموخت.در هر زمان و مکان حقی است که باید به آن لبیک گویی شود.جوانان جویای کار،بانوان بی سرپرست یا بد سرپرست، کارفرمایان ، کارگران ،هنرمندان،مخترعین،پژوهشگران و کارخانجات در حال بحران یا بحران دیده ویادر حال واگذاری میباشد
طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی ،تولید، اشتغال ندای هل من ناصر ینصرنی به آن لبیک گویی کنند.مسئولین بایدبخش عظیم از وقت کاری وتصمیمات در این حوزه برنامه ریزی کنند.بدانیم هر چراغی که در صنعت روشن نگه داریم چراغ امیدی ست برای کارگران و کارفرمایان .
جعفری در ادامه گفت.علاقمندیم در جامعه اسلامی کارگران با بکارگیری از ظرفیت و توانمندی بانوان را در عرصه های صنایع دستی و تاکید بر اشتغال هدفمند بانوان جایگاه اصلی خود را پیداکنند.جای تاسف است بانوان ناچارا برای تامین امرو معاش درشغل های غیر مرتبط تحصیلی مشغول کار شده اند این غیر مرتبط باعث متروکه شدن دانسته های و داشته های علمی انها میشود. حقوق و دست مزد توافقی ناچیز بانوان کرامت بانوان را زیر سوال می برد.
بی شک توانمندی های بانوان استان آذربایجانشرقی زبانزد کشور دانست و اشاره کرد برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در کاهش آسیب هایاشتغال و تحکیم مباحث دینی جهت ارتقاء جایگاه بانوان اعلام نمود.
حضور امور بانوان و خانواده استانداری برای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی برای امورات بانوان بی ثمر نخواهد بود
بزودی نشست روسای دانشگاه ها و صنعتگران در یکی از مراکز تولیدی تشکیل و با همفکری در قالب امداد صنعت به ندای هل من ناصر ینصرنی صنعتگران خواهیم شتافت.
در پایان خانم دکتر اشراقی و هیئت همراه ازمرکز آموزشی صنایع دستی از تولیدات هنرمندان جامعه اسلامی کارگران استان بازدید کردند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE