۹:۲۹:۴۴ - دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
بهره‌برداری از موزه مطبوعات تبریز در آینده نزدیک
به گزارش اوجاتبریز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان  مرتضی آبدار ، با اشاره به عملکرد حوزه میراث‌فرهنگی اظهار کرد: در راستای حفظ و صیانت از اماکن و محوطه‌های تاریخی و آمادگی هر چه بیشتر برای میزبانی از گردشگران و نیز رویداد تبریز ۲۰۱۸، پروژه بهسازی و عملیات مرمتی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان به جد […]

به گزارش اوجاتبریز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان  مرتضی آبدار ، با اشاره به عملکرد حوزه میراث‌فرهنگی اظهار کرد: در راستای حفظ و صیانت از اماکن و محوطه‌های تاریخی و آمادگی هر چه بیشتر برای میزبانی از گردشگران و نیز رویداد تبریز ۲۰۱۸، پروژه بهسازی و عملیات مرمتی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان به جد در حال پیگیری است.

وی افزود: در اجرای این پروژه می‌توان به مرمت بخش‌هایی از موزه آذربایجان، موزه قاجار، مسجد کبود ، پشت بام بازار، مسجد جامع اهر، عمارت اربابی وینق، مسجد شیخ شهاب‌الدین اهری، گنبد کبود مراغه از مهمترین کارگاه‌های فعال در حال حاضر استان هستند.

وی گفت: از خانه‌هایی که مرمت آنها در سال ۹۶ به اتمام می‌رسد، به خانه حریری اشاره و عنوان کرد: تمام مراحل مرمت خانه حریری یکی از زیباترین خانه‌های تاریخی شهر تبریز متعلق به دوره قاجار از جمله عملیات استحکام‌بخشی،کف‌سازی، ایزوگام سقف، مرمت بخش‌های الحاقی و نیز مرمت نقاشی‌ها و نگارگری‌های دیواره‌های این خانه توسط متخصصان انجام گرفته و در مراحل پایانی است و در آینده نزدیک بخشی از این خانه به عنوان موزه مطبوعات مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تعداد حرایم ثبتی استان را پنج مورد اعلام کرد و از خانه سلطان قرایی، خانه لاله‌ای، خانه کمپانی، مدرسه رشدیه نام برد.

آبدار افزود: در سال گذشته ۶ اثر تاریخی و یک اثر معنوی نیز در استان به ثبت رسیده است که در بخش آثار تاریخی حمام اسپراخون، پل قزل کورپی، خانه کلکته‌چی ، کاروانسرای جانانلو، خانه و باغ تیل و پل دهخوارگان و در بخش آثار معنوی از ثبت شیوه پخت سنتی صابون مراغه از این جمله هستند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE