۱۶:۴۴:۰۴ - دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
خط دوم قطار شهری تبریز از طولانی ترین خطوط مترو در کشور
به گزارش اوجاتبریز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ؛محرم محمدزاده، در حاشیه بازدید از مراحل حفاری خط ٢ متروی تبریز با اشاره به جایگاه مترو در بخش حمل و نقل عمومی اظهار داشت: مهم ترین مسئله در بخش حمل و نقل، بحث حمل و نقل عمومی است که عمده ترین آن مربوط به مترو می شود […]

به گزارش اوجاتبریز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ؛محرم محمدزاده، در حاشیه بازدید از مراحل حفاری خط ٢ متروی تبریز با اشاره به جایگاه مترو در بخش حمل و نقل عمومی اظهار داشت: مهم ترین مسئله در بخش حمل و نقل، بحث حمل و نقل عمومی است که عمده ترین آن مربوط به مترو می شود زیرا که این وسیله نقلیه یکی ازمهم‌ترین راهکار‌های حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در جهان شناخته شده است. علاوه بر آن می توان کاهش تصادفات رانندگی، کاهش مصرف انرژی، افزایش سرعت سفر، هزینه مناسب را از مزایای استفاده از مترو نام برد.

وی با اشاره به تاثیر مترو در بخش های مختلف گفت: از سوی دیگر مصرف روزانه ۱,۲ میلیون لیتر بنزین و همچنین گازوئیل و گاز CNG ، خسارت‌های بسیار هنگفتی به اقتصاد ملی وارد می‌کند. بدین سبب مترو به عنوان پاک ترین، سالم ترین، سریع ترین و ایمن ترین شبکه حمل و نقل نقش متفاوتی در حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی ایفا می کند.

وی افزود: سفر با مترو باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می‌شود که البته در کنار آن آلودگی هوا و خسارات ناشی از آن نیز کاهش یافته و در اتلاف وقت نیز صرفه جویی می شود.

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر تبریز، تلاش برای تکمیل مترو تبریز را وظیفه همه مسئولان عنوان کرد و افزود: شورای پنجم در کنار شهرداری و مسولان استانی برای تکمیل و راه اندازی کامل مترو تبریز با اتحاد و همدلی، تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا شهروندان تبریزی بتوانند از مترواستفاده نمایند.

هم اکنون حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در مجموعه پروژه قطار شهری به صورت شبانه روزی فعالیت دارند که این امر از نظر اشتغال و تاثیرات اجتماعی طرح بسیار حایز اهمیت است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE