۱۳:۴۸:۳۱ - جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز عنوان نمود:
تنوع بیش از ۱۰۰ گونه گیاهی در تبریز
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز از وجود ۱۰۰ گونه گیاهی در تبریز خبر داد و گفت: در پی افزایش تنوع گیاهی در سطح فضای سبز تبریز هستیم. به گزارش  روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن‌زاده اظهار داشت: وجود این تعداد گونه گیاهی در حالی است که ما می‌توانیم […]

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز از وجود ۱۰۰ گونه گیاهی در تبریز خبر داد

و گفت: در پی افزایش تنوع گیاهی در سطح فضای سبز تبریز هستیم.

به گزارش  روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن‌زاده اظهار داشت: وجود این تعداد گونه گیاهی در حالی است که ما می‌توانیم این تنوع گونه‌ای را به ۵۰۰ مورد از انواع گیاهان برسانیم.

وی با اشاره به ضرورت کاشت گونه‌های بومی در منطقه، تصریح کرد: به همین منظور با همکاری دانشگاه تبریز به این نتیجه رسیده‌ایم که نباید تعدادی از گونه‌های گیاهی در تبریز کاشته شود.

حسن‌زاده یادآور شد: رویکرد سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز بر این پایه است تا گونه‌هایی که دارای آفت خاصی هستند را محدود کنیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز ادامه داد: قصد داریم گونه‌های بومی مثل چنار، بلوط، قلمه و…را توسعه داده و کاشت آنها را در سطح تبریز افزایش دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود دقت را نحوه کاشت نهاده‌ها را به عنوان یک علم عنوان کرد و افزود: مثلا باید دقت داشته باشیم که هرگونه در کجا کاشته شود و یا در مجاورت آنچه گونه دیگری بهتر است کاشته شود.

حسن‌زاده با بیان اینکه طی سالیان قبل نحوه کاشت درختان به طور سلیقه‌ای انجام می‌یافت، گفت: در حال حاضر سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز، تخصصی‌ترین مجموعه در شهرداری تبریز است که سعی داریم با بکارگیری روش‌های علمی و به روز، توسعه فضای سبز را با رویکرد علمی تحقق بخشیم.

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE