۱۳:۲۳:۵۲ - یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
جمع‌آوری ۱۸۹ میلیارد ریال زکات در آذربایجان‌شرقی
  به گزارش اوجاتبریز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛کلامی دبیر شورای زکات استان آذربایجان‌شرقی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال در استان ۱۸۹ میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شود که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزایش خواهد یافت. وی با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از ۲۵ میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شد، […]

 

به گزارش اوجاتبریز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛کلامی دبیر شورای زکات استان آذربایجان‌شرقی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال در استان ۱۸۹ میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شود که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزایش خواهد یافت.
وی با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از ۲۵ میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شد، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳۸ میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع‌آوری شود که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه پایگاه های این نهاد در استان آماده جمع آوری زکات فطره مردم در عید سعید فطر است، تاکید کرد: کشاورزان خیر استان در سال گذشته بیش از ۱۳۱ میلیارد ریال زکات پرداخت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲۰ درصد افزایش داشته است.
کلامی تصریح کرد: پیش بینی می کنیم امسال در استان ۱۸۹ میلیارد ریال زکات جمع آوری شود که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزایش خواهد یافت.
دبیر شورای زکات استان با اشاره به نحوه هزینه کرد و مصرف زکات در استان، اظهار کرد: تامین جهیزیه ۳۴۲ نوعروس، پرداخت کمک هزینه درمان و تحصیل بیش از دو هزار بیمار و دانش آموز نیازمند، احداث و تعمیر ۷۳ واحد مسکونی مددجویان از جمله هزینه های زکات برای امور محرومان در سال گذشته بوده است.
کلامی با اعلام اینکه در سال گذشته ۵۷ درصد از زکات جمع آوری شده برای امور محرومان و ۴۳ درصد به پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه شده است، تصریح کرد: در این مدت ۱۱۲ پروژه عمرانی از جمله مسجد،حسینیه و غسالخانه احداث و تعمیر شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه پنج هزار و ۹۵۷ عامل افتخاری زکات در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته از یک هزار و ۶۱۰ روستای مشمول زکات در استان کشاورزان یک هزار و ۳۳ روستا زکات خود را پرداخت کرده اند.
وی با بیان اینکه این استان در سال گذشته در جمع آوری زکات رتبه ششم و در زمینه جمع‌آوری زکات فطره رتبه سوم را در بین استان‌ها کسب کرد، افزود: سال گذشته ۴۰۹ مبلغ زکات به روستاهای استان اعزام شدند.عاملان و مبلغان زکات طی این مدت برای ۳۱ هزار نفر به صورت گروهی و چهره به چهره زکات را تبلیغ کردند.
دبیر شورای زکات استان با بیان اینکه تاکنون در ۸۹۹ روستا، شورای زکات روستایی تشکیل یافته است، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال سه هزار و ۲۰۰ عامل افتخاری زکات آموزش های لازم را گذرانده اند و ۱۰۰ مبلغ زکات نیز به روستاهای استان اعزام شده اند.

 

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE