خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۳/۲۴ ۱۳:۰۳
شناسه خبر : 3908

برگزاری مانور شناسایی و مقابله با حریق در آذربایجان شرقی

  به گزارش اوجا تبریز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ؛ ساعی مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی این مانور گفت: با توجه به اینکه هرساله بخش وسیعی از جنگل‌ها و مراتع کشور و به‌ ویژه استان آذربایجان شرقی طعمه حریق شده و این سرمایه ملی بر اثر آتش‌سوزی نابود می‌شود […] ...

 

به گزارش اوجا تبریز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ؛ ساعی مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی این مانور گفت: با توجه به اینکه هرساله بخش وسیعی از جنگل‌ها و مراتع کشور و به‌ ویژه استان آذربایجان شرقی طعمه حریق شده و این سرمایه ملی بر اثر آتش‌سوزی نابود می‌شود به همین دلیل پیشگیری و شناسایی نقاط بحرانی آتش‌سوزی و اطفای به‌موقع حریق جزو اولویت‌های عملیاتی ستاد بحران قرار دارد.
وی ادامه داد: بر همین اساس در راستای تامین تجهیزات، جلب مشارکت و تعامل با جوامع بومی و محلی و همکاری با دستگاه‌های مسئول در جهت اطفای سریع و به‌موقع آتش‌سوزی‌ها و کاهش خسارات ناشی از آن، مانور مقابله با حریق برگزار می‌شود.
ساعی هدف از اجرای این مانور را افزایش توان و ایجاد آمادگی نیروهای اجرایی و همچنین افزایش تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد.
وی گفت: اداره کل مدیریت بحران استانداری به عنوان مسئول برگزاری این مانور، عملیات اجرایی و تشکیل ستاد اطفای حریق و استفاده از ظرفیت‌های انسانی و تجهیزات موجود را هدایت خواهد کرد.