۱۴:۲۷:۱۸ - چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
صعود دانشگاه تبریز به رتبه‎ی پنجم در بین دانشگاه‎های جامع
  بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تبریز رتبه پنجم را در بین دانشگاه های جامع به خود اختصاص داد. به گزارش اوجا تبریز به نقل از  ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، “محمدرضا پورمحمدی”، رئیس دانشگاه تبریز در این خصوص اظهار کرد: بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام […]

 

بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تبریز رتبه پنجم را در بین دانشگاه های جامع به خود اختصاص داد.
به گزارش اوجا تبریز به نقل از  ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، “محمدرضا پورمحمدی”، رئیس دانشگاه تبریز در این خصوص اظهار کرد: بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، رتبه بندی سال ۹۵-۹۴دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور، دانشگاه تبریز  با کسب ۷۴ امتیاز رتبه پنجم را در بین ۷۱ دانشگاه های جامع ایران بدست آورده است.
وی با تاکید بر اینکه  این رتبه بندی بر اساس ۲۳ شاخص در قالب پنج معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات و فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی صورت گرفته است، گفت: دانشگاه تبریز در این رتبه بندی در وجهه بین‌المللی با کسب ۳/۸۲ امتیاز و در بخش آموزش نیز با کسب ۵/۷۸ امتیاز رتبه چهارم را در بین دانشگاه جامع کشور بدست آورده است.
وی تاکید کرد: همچنین این دانشگاه در حوزه‎‌های پژوهش، فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی و تسهیلات به ترتیب امتیازهای ۵/۶۹، ۴/۴۴ و ۳/۵۲ را کسب کرده است.
گفتنی است، در این رتبه بندی دانشگاه تهران رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده و دانشگاه های تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، دانشگاه بوعلی سینا و کاشان به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا دهم قرار گرفته‌اند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE