۱۲:۳۰:۲۱ - شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۶ خرداد اعلام می شود
به گزارش اوجا تبریز به نقل از ایرنا حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس اعلام نتایج اولیه و کارنامه منتشر شده آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶، مجاز به انتخاب رشته در این آزمون می شوند ضرورت دارد از روز شنبه، […]

به گزارش اوجا تبریز به نقل از ایرنا حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس اعلام نتایج اولیه و کارنامه منتشر شده آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶، مجاز به انتخاب رشته در این آزمون می شوند ضرورت دارد از روز شنبه، ۲۰ خرداد ماه بر اساس اطلاعیه ای که همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود نسبت به انتخاب کدرشته محل های خود از میان کدرشته های مجاز اقدام کنند.

وی گفت: آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.
توکلی افزود: برای شرکت در این آزمون، ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۳۰ هزار و ۴۹۱ نفر زن و ۴۴۷ هزار و ۸۶۲ نفر مرد بودند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش یادآور شد: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب این آزمون تعداد ۷۱ هزار و ۷۲۵ داوطلب علاقه مندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم اعلام کردند.
وی تصریح کرد: با توجه به تعداد داوطلبان ثبت نام کننده و آمار علاقمندان به رشته امتحانی دوم، تعداد ۹۴۹ هزار و ۹۷۸ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد ۴۶۳ هزار و ۴۰ کارت برای زنان و ۴۸۶ هزار و ۹۳۸ کارت برای مردان بوده است.
توکلی خاطرنشان کرد: از مجموع ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کننده، تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بوند و ۱۷۱ هزار و ۱۹۰ داوطلب غایب بودند.
وی اظهار داشت: همچنین از ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۳۵۷ هزار و ۸۰۲ نفر مرد و ۳۴۹ هزار و ۲۶۱ نفر زن بودند که از این تعداد، ۵۶ هزار و ۸۸۴ نفر، داوطلب شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز بودند.
توکلی گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده و علاقه مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی هستند ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه ای که از سوی دانشگاه آزاد به اطلاع آنها خواهد رسید در مهلت مقتضی به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند و نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کرده و به ترتیب اولویت علاقه، آنها را در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی ثبت کنند.
وی یادآور شد: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد بیش از ۱۶۰ هزار نفر اعلام شده که البته این ظرفیت هنوز نهایی نشده است.

** تمدید مهلت ثبت نام کاردانی به کارشناسی
مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه امروز، سیزدهم خردادماه به عنوان آخرین مهلت ثبت نام در دوره کاردانی به کارشناسی تعیین شده بود، گفت: با توجه به ارائه کدرشته های جدید، این مهلت تا ۱۸ خردادماه تمدید شد.
وی ظرفیت پذیرش در دوره های کاردانی به کارشناسی، بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی را ۱۶۲ هزار و ۱۰۸ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۶۳ هزار و ۲۴۸ نفر برای ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته اقدام کرده اند.
توکلی خاطرنشان کرد: از تعداد ۶۷ رشته امتحانی دوره های کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۶ ، پذیرش در ۲۰ رشته با آزمون و ۴۷ رشته بدون آزمون (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی هستند ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه ای که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع آنها خواهد رسید در مهلت مقتضی به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند و نسبت به انتخاب رشته محل امتحانی خود اقدام و آن را ثبت کنند.
آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۶ (برای آن دسته از رشته های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۱۳ مردادماه ۹۶ برگزار خواهد شد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE