۲۳:۴۰:۱۶ - پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
پیام تشکر نایب رییس شورای چهارم کلانشهر تبریزاز مردم تبریز
حق الناس تعارف بردار نیست ما حق نداریم آخرت خود را به دنیای مسوولان ضعیف یا درخواست نابجا بفروشیم. در فضای هایی که حق الناس انباشته شده نباید اجازه دهیم کاری در خلاف جهت عقل صورت پذیرد. تمام تصمیمات همان گونه که در اساس برای حق الناس سفارش و تاکید شده باید همراه با عقل […]

حق الناس تعارف بردار نیست ما حق نداریم آخرت خود را به دنیای مسوولان ضعیف یا درخواست نابجا بفروشیم.
در فضای هایی که حق الناس انباشته شده نباید اجازه دهیم کاری در خلاف جهت عقل صورت پذیرد. تمام تصمیمات همان گونه که در اساس برای حق الناس سفارش و تاکید شده باید همراه با عقل و انصاف مراعات گردد. مصداق آن رای مردم در کلام رهبر فرزانه انقلاب است که به حق الناس تعبیر شده است.
عقل نیاز به حیات دارد تا به انسان حیات ببخشدکه تصمیمات درست باشند و در نتیجه علم مان به آخرت بیشتر شود و انسان بداند که مرگی هست و تنها برای همسایه نیست و کلامش را باید با صداقت بیان کند.
من به حق الناس اینگونه نگاه می کنم، حتی اگر بهشت و جهنمی هم وجود نداشته باشد” که بی شک وجود دارد”، خداوند متعال انسان را به گونه ای آفریده است، که اگر بخواهد زندگی راحتی داشته باشد در این دنیا (صرف نظر از آخرت) لاجرم باید حق الناس را رعایت کند. خدا انسان را آفریده و به او فرموده: ای انسان صداقت داشته باش.
این بایدها و نبایدها برای این موجودی است که خداوند متعال آفریده است. لذا واقعا باید بدانیم که چه کار کنیم که آخرت خود ارزان نفروشیم.
حق الناس از نظر اسلام با عدالت و حکمت الهی رابطه ای نزدیک دارد و دارای گستره وسیعی می‌باشد. به عبارتی حق الناس در همه ابواب فقه وجود دارد و می‌توان گفت که بابی از ابواب فقه اسلامی نیست، مگر اینکه مسایل فراوانی در زمینه حق الناس وجود دارد.

حق الناس در منابع و متون اسلامی، چه در قرآن و چه در روایات معصومین ـ علیهم السّلام ـ و کتب فقهی جایگاه خاصی دارد. اقامه قسط و عدل و برقراری عدالت اجتماعی و ادای حق الناس یکی از عمده‌ترین اهداف بعثت پیامبران است.
در اینجا چون صاحب حق مردم اند ، رعایت و نادیده گرفتن آن ارتباط مستقیمی با بحث عدالت خداوند دارد. خداوندی که یکی از صفاتش عادل بودن است و دینی که یکی از اصولش عدل است چگونه ممکن است حقوق انسانها برایش کم اهمیت باشد. در دین اسلام حق انسانها از جهتی شاید از حق خداوند نیز مهمتر لحاظ شود بطوری که خداوند ممکن است در روز قیامت از حق خود بگذرد اما هیچ گاه از حق انسانهای دیگر نخواهد گذشت.
از تمامی همشهریان عزیزی که در هشت سال گذشته همواره به بنده اعتماد کردند و همچنین در این دوره نیز رای خود را به نام بنده نوشتند یا رای ندادن تقدیر و تشکر می نمایم ، همچنین از عواملی که باعث شدند تا این بار مسئولیت سنگین از روی دوش نیروهای ارزشی برداشته شود نیز تشکر میکنم!
لازم میدانم از یکایک آحاد شرکت کننده در انتخابات و نیز کسانی که در ترغیب آنان به این وظیفه نقش آفریدند . نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی و هنری.ورزشکاران وکارگران ، فرهنگیان اصناف و بازاریان برای لبیک به فرامین مقام معظم رهبری و نمایش شعورسیاسی خود همگام با شهروندان فهمیم تبریز پای صندوق پر شورحاضر شده اند تشکر کنم.
در پایان، خود و همگان را به تقوا و تلاش در راه وظیفه‌ی الهی و اجتماعی و پایبندی به مسیر انقلاب که میراث ارزشمند امام خمینی بزرگ و شهدای گرانمایه است و
سلامتی مقام معظم رهبری و توفیقات روز افزون ملت شریف ایران اسلامی بویژه اهالی محترم کلانشهر تبریز و حومه را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.
جواد ششگلانی

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE