۲۳:۰۹:۱۷ - پنج شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
آمریکادرتلاش شکایت از هکرهای ایرانی
دولت اوباما قرار است علیه هکرهای ایرانی به خاطر حمله به چند بانک آمریکایی و سدی در نیویورک اعلام جرم کند.
آمریکادرتلاش شکایت از هکرهای ایرانی

منابع نزدیک به دولت آمریکا به شرط افشا نشدن هویت‌شان گفته‌اند که وزارت دادگستری آمریکا قرار است روز پنج‌شنبه (۵ فروردین، ۲۴ مارس) کیفرخواست بلندبالایی را علیه هکرهای ایرانی ارائه کند. این مقامات ادعا می کنند که اعلام جرم علیه هکرهای ایرانی به خاطر حملات گسترده سایبری در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ خواهد بود که برخی بانک‌های آمریکایی و یک سد در نیویورک را هدف قرار دادند.

تاکنون پرونده‌ای در این سطح علیه حملات سایبری و تلاش برای هک تاسیسات آمریکایی ارائه نشده است. پیش از این مهم‌ترین پرونده مشابه، اعلام جرم علیه پنج تن از اعضای ارتش چین به خاطر نفوذ به شبکه‌های کامپیوتری آمریکا و تلاش برای جاسوسی سایبری به نیابت از یک دولت خارجی بوده که در سال ۲۰۱۴ رخ داده است.

اتهامات مطرح‌شده علیه هکرهای ایرانی مرتبط با دسترسی غیرقانونی به کامپیوترها و دیگر جرایم مشابه است که احتمالا صبح روز پنج‌شنبه (به وقت واشنگتن) در کنفرانسی خبری اعلام خواهد شد.

متخصصان امنیت آنلاین می‌گویند هکرهای ایرانی در حمله به شبکه کامپیوتری سدی در نیویورک، کنترل عملیاتی سد را به دست نگرفتند بلکه به باور مسئولان رسیدگی به این پرونده، قصد آنها این بوده که قابلیت‌های خود را آزمایش کنند. به نقل از یکی از منابع آگاه، هکرهایی که احتمالا در این کیفرخواست از آنها نام برده خواهد شد، همه ساکن ایران هستند.

، این آخرین تلاش دولت اوباما برای مقابله با حملات سایبری خارجی است. پیش از این باراک اوباما حمله سایبری کره شمالی به «سونی پیکچرز» را در سال ۲۰۱۴ محکوم کرد و وعده «واکنش درخور و متناسب» داد. البته جزئیاتی درباره مقیاس اقدام تلافی‌جویانه آمریکا منتشر نشده است.

متخصصان امنیت ملی و امنیت سایبری آمریکا در سال‌های اخیر بیش از همیشه نگران حملات سازمان‌یافته سایبری به زیرساخت‌ها، از جمله سدها، نیروگاه‌ها و کارخانه‌ها و موسسات اقتصادی‌ بوده‌اند. مایکل راجرز، رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) اوایل ماه مارس در یک کنفرانس امنیتی گفت: «این‌که حملات ویرانگر به زیرساخت‌های حیاتی ما رخ خواهد داد بدیهی است، فقط مساله این است که دقیقا چه زمانی چنین رویدادی به وقوع خواهد پیوست.»

همه این‌ها در حالی است که آمریکا و اسرائیل در پروژه عظیم «استاکس‌نت» یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری تاریخ را علیه تاسیسات غنی‌سازی هسته‌ای در ایران اجرا کردند و خسارات‌های جبران‌ناپذیری بر جای گذاشتند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE