۲۰:۵۸:۳۸ - چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
معاون صنایع دستی میراث فرهنگی آذربایجان شرقی خبر داد:
فروش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی صنایع دستی در ایام نوروز در آذربایجان شرقی
معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فروش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی صنایع دستی و آثار هنری در ایام نوروز از طریق نمایشگاه های صنایع دستی در استان خبر داد.
فروش یک ميليارد و 800 میلیون ريالي صنايع دستي در ايام نوروز در آذربايجان شرقي

 به گزارش اوجاتبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرشاد به آفرین گفت: همزمان با تعطیلات نوروی نمایشگاه های صنایع دستی در سه نقطه از تبریز؛ مرکز تجارت جهانی تبریز، خانه کلکته چی و داخل عمارت شهرداری تبریز برگزار شده بود.

وی افزود: ۱۱ بازارچه فروش صنایع دستی نیز در سایر شهرستان های استان برای بازدید گردشگران در ایام نوروز برپا شده بود.

به آفرین تشریح کرد: در تعطیلات نوروز ۹۵ علاوه بر تبریز، شهرستان های مراغه، آذرشهر، اهر، اسکو، بناب، ملکان، هشترود و هریس نیز با برپایی بازارچه های صنایع دستی، نقش بسزایی در معرفی صنایع دستی به گردشگران داشتند.

وی خاطر نشان کرد: در راستای ارتقای کمی و کیفی عرضه آثار صنایع دستی استان به علاقه مندان، علاوه بر برپایی بازارچه ها و نمایشگاه ها در ۱۱ نقطه از استان، به منظور سهولت دسترسی، در تعدادی از اماکن گردشگری پربازدید نیز غرفه فروش دایر شده بود.

به آفرین با بیان اینکه در کل صد و بیست و دو غرفه در ایام نوروز برای فروش صنایع دستی در نظر گرفته شده بود، گفت: غرفه فروش صنایع دستی در موزه آذربایجان، خانه تاریخی حیدرزاده، موزه قاجار، موزه مشروطه، موزه ادبی استاد شهریار، کلیسای سنت استپانوس، خانه قاسم خان اهری، هتل پارادایس و کمپینگ، موزه عشایر شهرستان کلیبر و خانه پروین اعتصامی برای بازدید عموم دایر شده بود.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان میزان بازدید از نمایشگاه ها، بازارچه ها و غرفه های فروش  صنایع دستی را از ۲۷ اسفند ۹۴ تا ۱۳ فروردین ۹۵، دویست و چهل و شش هزار نفر عنوان کرد.

گفتنی است / آثار شاخص صنایع دستی استان از قبیل قالی، ورنی، فرآورده‌های پوست و چرم، شیشه، سفال و سرامیک، ملیله سازی، چاپ باتیک، رودوزی های سنتی، حکاکی روی فلز، نازک کاری چوب، نقاشی روی سفال، مشبک روی چوب، کاشی هفت رنگ و سنگ های قیمتی در ایام عید در نمایشگاه ها، بازارچه ها و غرفه های فروش برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده بود.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE