۱۸:۵۱:۳۰ - چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
برگزاری مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در آذربایجان‌شرقی
  به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی مرحله استانی ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران در محل سالن اجتماعات جهاددانشگاهی در دانشگاه تبریز برگزار شد. به گزارش اوجا تبری به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌شرقی، دکتر جعفرمحسنی، سرپرست سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه این مسابقات به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد […]

 

به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی مرحله استانی ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران در محل سالن اجتماعات جهاددانشگاهی در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش اوجا تبری به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌شرقی، دکتر جعفرمحسنی، سرپرست سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه این مسابقات به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت:  فتح خرمشهر عزت و غیرت مردان این سرزمین را به رخ جهانیان کشید و خرمشهر از سیطره دشمنان بعثی آزادشد.

وی، افزود: چنانکه امام خمینی(ره) فرمودند: فتح خرمشهر، فتح خاک نیست فتح ارزش‌های اسلامی است.

محسنی در ادامه با اشاره به اینکه مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی در سطح دانشگاه‌های کشور به‌شمار می‌رود، افزود: هدف از برگزاری
این رویداد دانشجویی، آموزش و توسعه فرهنگ گفت‌وگو و نقد سالم در میان دانشجویان، به‌عنوان یکی از پایه‌های ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

احدحاجی بلند، معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم، هدف از برگزاری این مسابقه‌ها را کمک به رشد و ارتقای توانمندی‌های دانشجویان اعلام کرد و گفت: برگزاری این مسابقه‌ها گامی اساسی در جهت نهادینه کردن فرهنگ گفت‌وگو است.

وی با بیان اینکه اجتماعی شدن دانشجویان، تمرین تحمل نظر مخالف و توانایی صحبت کردن از جمله مهارت هایی است که در مسابقات مناظره برای شرکت کنندگان ایجاد می شود و افزایش پیدا می کند، افزود: مناظره‌های دانشجویی می‌توانند در افزایش آگاهی دانشجویان نقش موثری داشته باشند و ابعاد جدیدی را پیش روی آنها بگذارد.

حاجی بلند، اظهار کرد: مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان با حضور هشت تیم از دانشگاه‌های تبریز، هنر اسلامی، علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، علمی کاربردی کمپرسورسازی و علمی کاربردی صنایع دستی و گردشگری به مدت سه روز برگزار شد.

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: تیم های برتر این مسابقات، به مرحله منطقه‌ای که مهرماه سال‌جاری برگزار می‌شود، راه خواهند یافت.

گفتنی است: مسابقه فینال بین تیم‌های «می ۶۸ا» و «هاوار» هر دو از دانشگاه هنر اسلامی تبریز با موضوع در تشخیص حق و باطل باید اعتدال داشت برگزار شد که در پایان بر اساس رأی هیئت داوران تیم «می ۶۸» اول و تیم «هاوار» دوم شد.

مسابقه رده‌بندی هم بین تیم‌های «دوکمال» از مرکز علمی کاربردی صنایع دستی و گردشگری تبریز و تیم «اجتماع نقیضین» از دانشگاه تبریز با موضوع افشاگری مسئولین موجب ارتقای سطح آگاهی مردم می شود برگزار شد که بر اساس رأی هیئت داوران تیم دوکال در رتبه سوم قرار گرفت.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE