۹:۴۲:۴۱ - چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
آذربایجان‌شرقی، جزو سه استان برتر حوزه تولید، صنعت و کشاورزی
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: آذربایجان‌شرقی از نظر اقدام و عمل و حمایت از تولید و واحدهای تولیدی کشاورزی و صنعتی جزو سه استان برتر کشور انتخاب شده است. متاسفانه برخی‌ها اقدامات ارزشمند انجام شده در این حوزه  را نادیده گرفته و برای صنعت و تولید، مراسم ختم می‌گیرند که این نهایت بی انصافی است. بهتر است […]

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: آذربایجان‌شرقی از نظر اقدام و عمل و حمایت از تولید و واحدهای تولیدی کشاورزی و صنعتی جزو سه استان برتر کشور انتخاب شده است. متاسفانه برخی‌ها اقدامات ارزشمند انجام شده در این حوزه  را نادیده گرفته و برای صنعت و تولید، مراسم ختم می‌گیرند که این نهایت بی انصافی است. بهتر است این افراد برای افتتاح واحدهای تولیدی نیز جشن تولد برگزار کنند.

به گزارش اوجا تبریز به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاح نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) در شندآباد شبستر، تاکید کرد: انتخابات روز جمعه تمام خواهد شد ولی اینکه خودمان اقتصاد کشور را سیاه نشان دهیم و به دنیا بگوییم که بیکاری بیداد می‌کند، مردم فقیر هستند و نان ندارند اینها تابلویی است که از خود به بیرون منعکس می‌کنیم.  این ها همان حرف‌های ضد انقلابیان و بیگانگان است که می‌گویند که این انقلاب کاری برای شما نکرده و در جمهوری اسلامی فقر، بیکاری، بدبختی، تعطیلی کارخانجات و توقف تولید اتفاق افتاده است.
جبازارده همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد، گفت: از روز اول به فرمانداران توصیه کردیم که وظیفه اصلی آن‌ها ایجاد فضای مناسب اقتصادی در سایه وحدت و صمیمیت است.  آنچه که امروز شاهد افتتاح آن هستیم یکی از پروژه‌های دانش بنیان است که جزو اولویت‌های ما در سال‌های گذشته بوده و اعتقاد داریم هرچه پروژه‌های دانش بینان و دانش محور در استان افزایش یابد هم میزان سرمایه لازم برای چنین اقدامی کمتر است و هم تعداد بیشتری از جوانان تحصیل‌کرده در این واحدها مشغول به کار می‌شوند.
وی با اشاره به بخشی از سخنان مدیرعامل این کارخانه مبنی بر توان تولید ۷۰ درصد از دستگاه ها و ماشین آلات لازم با توان داخلی اظهار کرد: انتظار داریم که با تامین اعتبارات و حمایت‌های لازم، تعداد بسیار زیادی از این ماشین آلات در کشور تکثیر شود.
 استاندار آذربایجان‌شرقی با انتقاد از افرادی که ادعا می کنند تسهیلات و حمایت های مالی در دولت یازدهم به تعداد معدودی اعطا می‌شود، تصریح کرد: فقط صندوق کارآفرینی امید در طول سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان به چهار هزار واحد در استان آذربایجان‌شرقی تسهیلات اعطا کرده است. مشابه این در شهرستان شبستر نیز ۶۹ واحد تولیدی در طول سال گذشته تسهیلات دریافت کردند و در سطح استان نیز برای تامین منابع مالی واحدهای تولیدی ۷۳۸ کارخانه تسهیلات بانکی ارائه شد و علاوه بر این بانک‌ها از محل منابع خود برای ۳۰۰ واحد دیگر نیز تسهیلات مالی اعطا کردند.
جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی از نظر اقدام و عمل و حمایت از تولید و واحدهای تولیدی کشاورزی و صنعتی جزو سه استان برتر کشور انتخاب شده است، عنوان کرد: متاسفانه برخی‌ها این اقدامات را نادیده گرفته و برای صنعت و تولید، مراسم ختم می‌گیرند که این نهایت بی انصافی است. بهتر است این افراد برای افتتاح واحدهای تولیدی نیز جشن تولد برگزار کنند.
وی با اشاره به وجود  اینکه شهرستان شبستر دارای چهار شهرک صنعتی است ادامه داد:  ۵۵۰ واحد در شهرک‌های صنعتی شهرستان شبستر مستقر هستند و در هیچ یک از این شهرک ها زمین برای واگذاری وجود ندارد که این یعنی اقتصاد فعال است.  امروز ما دنبال استخدام جوانان نیستیم، چراکه به میزان کافی نیرو در ادارات استخدام شده است و جوانان باید به فکر تولید باشند، انتظار نداشته باشیم که دولت کارخانه ایجاد کند، اقتصاد و تولید مال مردم است و دولت، کارخانه‌دار خوبی نیست و نخواهد بود.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر در جنگ شاهد موفقیت جمهوری اسلامی بودیم امروز در جنگ اقتصادی هم اگر مردم در صحنه نباشند و به عنوان سربازان و فرماندهان و پیشتازان عرصه اقتصادی نباشند به طور قطع دولت نمی‌توانیم در این جنگ پیروز شود.
جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای در روز ۲۹ اردیبهشت ماه سالجاری، تصریج کرد: مهم نیست که چه کسی انتخاب می‌شود و معتقدیم رییس جمهور منتخب مردم، برای همه باید محترم باشد و مهم‌تر از همه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت حداکثری است.  پشتوانه هر کسی قطعاً میزان رای است که به او داده شده است و رای بالای رئیس جمهوری پشتوانه ای آن در عرصه های بین المللی و مذاکرات است.
وی در ادامه بر اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز تاکید کرد و افزود: مردم عزیز استان افرادی پاکدست؛ دلسوز، توانمند و آشنا به امور را در انتخابات شوراهای اسلامی انتخاب کنند تا در درجه اول شاهد عمران و آبادی روستاها و شهرها باشیم و در درجه دوم اجازه ندهیم که آبروی استانمان خدشه‌دار شود.
وی با اشاره به بروز برخی تخلفات در شوراهای اسلامی عنوان کرد: روزی که تخلف اعضای شورا برخی شهرها از رسانه ملی اعلام شد، بسیار ناراحت شدم و این خبر، تلخ ترین خبر و خاطره‌ای بود که در این چهار سال شنیدم.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE