۱۶:۲۷:۲۴ - یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
بازدید از موزه‌های آذربایجان شرقی ۲۸ اردیبهشت رایگان است
رئیس امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی آذربایجان شرقی گفت: بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی و تاریخی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان روز ۲۸ اردیبهشت برای عموم مردم رایگان است. به گزارش اوجا تبریز به نقل از داراخبر، مهدی بزاز دستفروش در گفت و گو با خبرنگاران […]

رئیس امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی آذربایجان شرقی گفت: بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی و تاریخی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان روز ۲۸ اردیبهشت برای عموم مردم رایگان است.

به گزارش اوجا تبریز به نقل از داراخبر، مهدی بزاز دستفروش در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همزمان با روز جهانی موزه‌ها به منظور ترغیب و تشویق مردم به بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی در سطح کشور، بازدید عموم مردم از این اماکن رایگان است.

وی یادآوری کرد: شورای بین المللی موزه ها ،موسوم به ایکوم، در قطعنامه شماره ۵ دوازدهمین مجمع عمومی این شورا که در روز ۲۸ می ۱۹۷۷میلادی در شهر مسکو برپا شد، روز ۱۸می برابر با ۲۸ اردیبهشت را به عنوان روز جهانی موزه اعلام کرد.
رئیس امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی آذربایجان شرقی اظهار کرد: این استان دارای ۱۹ موزه است که ۱۲ موزه در تبریز واقع شده است.
دسفروش ادامه داد: موزه های قاجار، آذربایجان، خانه مشروطه، عصر آهن، قرآن و کتابت، سفال و سنجش از موزه های تبریز برای بازدید رایگان علاقه مندان در این روز است.
وی گفت: موزه ایلخانی و سنگ نگاره های مراغه، صفوی بناب، هدایای خامنه، عشایر آذربایجان سراب، مردم شناسی جنوب سهند و موزه میانه از موزه های شهرستان های تابع آذربایجان شرقی است.
آذربایجان شرقی با برخورداری از آثار متعدد فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی از استان های گردشگر پذیر کشور بوده و تاکنون یک هزار و ۷۸۰ اثر از میان آثار استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE