خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۲/۲۴ ۱۵:۵۱
شناسه خبر : 3206

شهر تو را می خواند / دلنوشته ای از : حسن دشتی

  وقتی خبر ثبت نام دکتر فرج قلیزاده را برای کاندیداتوری پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی کلانشهر تبریز را شنیدم ، شادی و سرور جسم نحیف ام را فرا گرفت و اشتیاقم برای انتخاب اصلح و حرکت به سوی تعالی شهر فزونی یافت ، چرا که او را از سه دهه پیش و از دوران […] ...

 

وقتی خبر ثبت نام دکتر فرج قلیزاده را برای کاندیداتوری پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی کلانشهر تبریز را شنیدم ، شادی و سرور جسم نحیف ام را فرا گرفت و اشتیاقم برای انتخاب اصلح و حرکت به سوی تعالی شهر فزونی یافت ، چرا که او را از سه دهه پیش و از دوران دفاع مقدس می شناسم و به تدین ، تعقل و پاک دستی او ایمان دارم .


خیالم راحت است از اینکه شهرم ، مردی از تبار پاکدستان را بخود خواهد دید . آسوده خاطرم که شهروندان تبریزی قدر خادم خود را می دانند و بسان حدیث شریف (( من لم یشکرالمخلوق لم یشکر الخالق )) با حضور در پای صندوق رای ، به واژه زیبای ” شهروند خوب در شهر آباد ” ، اقبال نشان خواهند داد ، چرا که او دارای حسن شهرت و سابقه درخشان در مدیریت شهری است .
آری ، دکتر فرج قلیزاده از آن جهت اصلح است که کارنامه درخشان در دوران تصدی مسئولیت های مختلفی همچون : شهردار منطقه ۳ ، معاون اداری مالی و قائم مقام شهردار تبریز را بر عهده داشته و نام نیک از خود به یادگار گذاشته است و علاوه بر تخصص و کاردانی در مدیریت شهری ، انسان پاک دست ، سلیم النفس و ساده زیست نیز می باشد .
دکتر فرج قلیزاده نه تنها از آن جهت که رزمنده ۸ سال دفاع مقدس و جانباز جنگ تحمیلی بوده اصلح است ، بلکه در کنار مجاهدت در راه دین و میهن ، شایستگی در مدیریت شهری که در گذشته از خود نشان دادند ، وی را از دیگر مدیران شهری ، برتر و شایسته تر کرده است ، گرچه رزمندگی و جانبازی همواره مدال افتخاری بر سینه اوست که همیشه خواهد درخشید .
ایشان حقوقدانی است که اعتقاد قلبی به حقوق شهروندی دارد و دغدغه اش حفظ کرامت انسانهاست ، که این امر در مصاحبه ها ، بیان دیدگاه و عملکرد او به وضوح قابل رویت است .


باور دارم در روز ۲۹ اردیبهشت حماسه ای دیگر خلق خواهد شد و همسنگرو رهرو شهید مهدی باکری که همانند خود ایشان دارای حسن خلق ، مدیر و مدبر است ، از سوی مردم فهیم شهر اولین ها ، تبریز مظلوم که در چمبره برخی کدخداها گرفتار آمده است ، برگزیده خواهد شد .
وظیفه شرعی ، قانونی و اجتماعی ما ایجاب می کند برای آینده شهری که متعلق به فرزندانمان است ، صالحین را انتخاب کنیم و اصلحی چون دکتر فرج قلیزاده می تواند ما را به آمال و آرزوهای دیرینه که همانا داشتن شهری در خور شان این مردم است ، نزدیک کند .
همت مردم ، موفقیت صالحین را به دنبال خواهد داشت