۱۹:۲۹:۵۰ - دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
بسیج تراکتور برای حفظ همه بازیکنان
به گزارش اوجا تبریز به نقل از ورزش‌سه روزی که تراکتورسازی استارت کار برای حضور در لیگ شانزدهم را زد، کمتر کسی تصور می کرد این تیم با مشکلاتی عجیب مواجه شود؛ تا جایی که فقط ۱۳ بازیکن بزرگسال داشته باشد و البته برای سال آینده نیز نتواند بازیکن جدیدی به خدمت بگیرد. حالا اما […]

به گزارش اوجا تبریز به نقل از ورزش‌سه روزی که تراکتورسازی استارت کار برای حضور در لیگ شانزدهم را زد، کمتر کسی تصور می کرد این تیم با مشکلاتی عجیب مواجه شود؛ تا جایی که فقط ۱۳ بازیکن بزرگسال داشته باشد و البته برای سال آینده نیز نتواند بازیکن جدیدی به خدمت بگیرد. حالا اما این اتفاقات برای تیم اول تبریز رقم خورده و مسئولان باشگاه باید هرطور شده شرایطی را فراهم آورند تا تیم در لیگ هفدهم بیشتر از این ضربه نخورد.

برنامه اصلی؛ حفظ بازیکنان کنونی
تراکتور با همه مشکلاتی که وجود داشت مسابقات لیگ شانزدهم را با عنوان سومی به پایان رساند و در فینال حذفی نیز برای قهرمانی تلاش خواهد کرد که اگر این مهم حاصل شود، نتایج مطلوبی با توجه به شرایط تیم حاصل شده است. مهم ترین نگرانی هواداران پرشور تراکتور اما برای فصل بعد است. جایی که وقتی همه تیم های لیگ برتری برای جذب ستاره ها سر و دست می شکنند، مسئولان تراکتور به واسطه محرومیت فیفا باید نقش تماشاچی را داشته باشند. در چنین شرایطی آنها تدبیری خواهند اندیشید تا هرطور شده بازیکنان کنونی را حفظ کنند و با استفاده از جوانان در کنار نفرات باتجربه تیمی معقول را به لیگ هفدهم بفرستند.
وضعیت قرارداد بازیکنان
از جمع بازیکنان کنونی تراکتورسازی قرارداد ۷ بازیکن این تیم به نام های لوسیانو ادینیو، خالد شفیعی، سعید آقایی، فرزاد حاتمی، کرار جاسم، محمد نوری و محمدرضا اخباری بعد از فینال حذفی به پایان می‌رسد. محمد ایرانپوریان، شهرام گودرزی، مهدی کیانی و محمد ابراهیمی نیز اگرچه یکسال دیگر از قراردادشان باقی مانده اما قرارداد سال دوم مشروط به توافق مالی است و اگر این توافق صورت نگیرد آنها نیز می‌توانند به تیم های دیگری منتقل شوند. از سوی دیگر مهدی شریفی، هادی محمدی و محمدرضا مهدی زاده نیز سرباز هستند و باید در این تیم به فعالیت شان ادامه دهند.
نگرانی بابت ۳ ستاره
در بین بازیکنانی که قراردادشان با تراکتور تمام شده، محمدرضا اخباری، سعید آقایی و لوسیانو ادینیو احتمالا جدا می شوند. اخباری سربازی‌اش به پایان رسیده و به واسطه قراردادش با سایپا وضعیت خود را توسط مدیران تیم تهرانی مشخص شده می بیند. از سوی دیگر ادینیو نیز عزمش را برای خداحافظی از فوتبال ایران جزم کرده و به کشورش برمی گردد. همچنین سعید آقایی با وجود اینکه قراردادش با تراکتور به پایان می رسد اما به واسطه چکی که سال گذشته برای صدور رضایتنامه اش به گسترش فولاد داده، برای حضور در هر تیمی باید با گسترش فولاد تسویه حساب کند.
تمدید قرارداد؛ تنها چاره تراکتور
با اینکه مسئولان تراکتور هنوز برای تمدید قرارداد با بازیکنان اقدام ویژه ای انجام نشده اما قطعا برای لیگ هفدهم نخستین برنامه مدیران این باشگاه حفظ بازیکنان کنونی است. بازیکنانی نظیر محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، خالد شفیعی، محمد نوری ، محمد ابراهیمی و… برای فصل بعد پیشنهادهایی دارند و با توجه به شرایط تیم اصلا بعید نیست که برای جدایی از این تیم اقدام کنند. با این حال باشگاه در صدد است تا هرطور شده این نفرات را حفظ کند. حتی بازیکنانی که علیه مدیران باشگاه چندروز قبل صحبت های تندی نیز انجام دادند هم مورد نظر مسئولان باشگاه خواهند بود تا قراردادشان تمدید شود.
بلاتکلیفی نیمکت
مساله مهم دیگری که برای تراکتورسازی اولویت خواهد داشت، وضعیت سرمربی این تیم برای سال بعد است. امیر قلعه نویی بعد از فینال حذفی قراردادش با تراکتورسازی به پایان می رسد و به احتمال فراوان تبریز را ترک می کند. شرایط تراکتورسازی اما به گونه ای است که هر مربی دیگری هم جای قلعه نویی به این تیم برود، چاره ای جز نگه داشتن همه بازیکنان کنونی نخواهد داشت.
چالش میان باشگاه و بازیکنان
بی تردید در روزهای آینده مدیران تراکتورسازی هر کاری خواهند کرد تا بازیکنان کنونی را پای میز مذاکره بنشانند. آنها اصرارشان برای حفظ شرایط کنونی برای سال بعد خواهد بود و البته کارشان برای تمدید قرارداد بازیکنان سخت است. بازیکنانی که هنوز از سال های قبل از تراکتورسازی طلب دارند و از قرارداد امسال خود نیز مبالغی دریافت نکرده اند، به این راحتی ها حاضر به تمدید قرارداد نمی شوند، مگر اینکه باشگاه تدبیر جدیدی را اتخاذ کند.
تکیه به جوانان

در کنار  حفظ بازیکنان بزرگسال کنونی، تراکتورسازی برای فصل بعد روی نفرات جوان نیز حساب ویژه ای بازخواهد کرد. بازیکنانی مانند علی طاهران، فاخر تهامی، محمد امین بهرامی، فرزین گروسیان، امیر نصر آزادانی، عارف آقاسی و… که اکثرا سرباز هستند انگیزه زیادی برای حضور در ترکیب و نشان دادن توانایی هایشان دارند. آنها می توانند در کنار باتجربه ها تیمی را تشکیل دهند که هم آینده باشگاه تامین شود و هم از بعد نتیجه گیری در لیگ هفدهم آبرومند کار کند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE