۱۰:۴۸:۱۲ - دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
تأیید صلاحیت ۱۲۶ نفر از رد صلاحیت‌شدگان شهری در آذربایجان‌شرقی
«قلی‌ الله‌قلی‌زاده» با اعلام این مطلب اظهار کرد: از مجموع ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات شوراهای شهری و روستایی آذربایجان‌شرقی، پس از استعلام از مراکز چهارگانه و بررسی‌ها  از سوی هیئت‌های اجرایی و نظارت و انصراف برخی ثبت‌نام‌کنندگان در نهایت  ۱۳ هزار و ۸۵ نفر تائید صلاحیت شدند. نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای […]

«قلی‌ الله‌قلی‌زاده» با اعلام این مطلب اظهار کرد: از مجموع ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات شوراهای شهری و روستایی آذربایجان‌شرقی، پس از استعلام از مراکز چهارگانه و بررسی‌ها  از سوی هیئت‌های اجرایی و نظارت و انصراف برخی ثبت‌نام‌کنندگان در نهایت  ۱۳ هزار و ۸۵ نفر تائید صلاحیت شدند.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از مجموع کل افراد رد صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی و نظارت  ۲۳۷ نفر در شهرها و ۴۴۲ نفر در روستاها بودند.
الله‌قلی‌زاده تصریح کرد: افراد رد صلاحیت شده در شهرها طبق قانون از سوم تا ششم اردیبهشت‌ماه فرصت داشتند تا اعتراض خود را  به هیئت عالی نظارت استان ارائه کنند که در این زمان پس از بررسی‌های کمیته‌های حقوقی و نظارتی در مجموع ۲۳۳ فقره پرونده شکایات از شهرها در هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تشکیل شد.
دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: پس از بررسی‌ها و برگزاری جلسات مستمر و شبانه‌روزی و با مدنظر قرار دادن مر قانون، در نهایت صلاحیت ۱۲۶ نفر که حدود  ۵۴ درصد افراد شاکی را شامل می‌شود، در هیئت عالی نظارت استان تائید شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که از این افراد ۹۰ نفر که شامل ۳۹ درصد می‌شود نیز دوباره رد صلاحیت شدند، خاطرنشان کرد:  طبق قانون این افراد می‌توانند اعتراض خود را به هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در تهران ارائه بدهند.
وی افزود: ۱۷ نفر نیز در جریان بررسی به پرونده‌ها از شکایت خود انصراف دادند که شامل هفت درصد  از پرونده‌های تشکیل شده در دبیرخانه هیئت عالی نظارت استان می‌باشد.
الله‌قلی‌زاده به پرونده‌های رد صلاحیت شده روستایی اشاره کرد و گفت: ۹۹ پرونده رد صلاحیت شده روستاها از هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها به دبیرخانه هیئت عالی استان ارسال و در دست بررسی می‌باشد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: نتیجه نهایی بررسی صلاحیت این افراد نیز به‌زودی از طریق دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان به فرمانداران اعلام خواهد شد.
وی ضرورت رعایت قانون در مدت‌ زمان تبلیغات را یادآور شد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود نامزدها و طرفداران آن‌ها در زمان قانونی تعیین‌شده برای تبلیغات ضوابط قانونی را رعایت کنند تا ان‌شاءا… انتخاباتی باشکوه و پرشور داشته باشیم.

کانال تلگرام اوجا تبریز
بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE