۱:۵۶:۰۸ - شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
پاسخ وزارت علوم به مسائل مطرح شده در مناظره دوم
روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به مسائل مطرح شده در مناظره دوم داوطلبان دوازدهمین دوره ریاست جمهوری پاسخ داد.  در پاسخ روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به مسائل مطرح شده در مناظره عصر امروز داوطلبان دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با عنوان «پاسخ به ملت» آمده است: جمهوری اسلامی ایران […]

روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به مسائل مطرح شده در مناظره دوم داوطلبان دوازدهمین دوره ریاست جمهوری پاسخ داد.

 در پاسخ روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به مسائل مطرح شده در مناظره عصر امروز داوطلبان دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با عنوان «پاسخ به ملت» آمده است:

جمهوری اسلامی ایران از نظر رشد شتاب علمی هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت تولید علم در بین ۲۵ کشور برتر تولید کننده علم در جهان رتبه اول را داراست.

تعداد طرح های کلان ملی ۴۷ طرح بوده که از این تعداد ۳۵ طرح ساماندهی و مدیریت شده و ۲۲ طرح به تائید نهایی رسیده و ۱۳ طرح نیز در حال نهایی شدن است و تنها ۱۲ طرح به دلیل نداشتن متقاضی در بخش صنعت و و عدم تامین اعتبار و در نتیجه عدم توان پاسخگویی به نیازهای ملی در حال حاضر اجرایی نشده است.

شورای عالی عتف در این دولت چهار بار تشکیل جلسه داده وتمام جلسات کمیسیون های دائمی شورای عتف نیز در طی سه و نیم سال گذشته برگزار شده و از مهم ترین مصوبات این شورا می توان به اولویت گذاری طرح‌های تحقیقاتی، تصویب شرح تفصیلی وظایف شورای عتف، تصویب مناطق ویژه علم و فناوری، داوری طرح های کلان ملی و… اشاره کرد.

بدیهی است پاسخ کامل و جامع در این خصوص در روز های آینده در سایت خبری وزارت علوم قرار می‌گیرد.

– رتبه نوآوری جمهوری اسلامی ایران در ابتدای دولت یازدهم ۱۱۳ بود، در حال حاضر دارای رتبه ۷۸ هستیم.

– تعداد شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در ابتدای دولت یازدهم ۱۱ شرکت بوده که این تعداد در سال ۱۳۹۵ به ۱۱۲۶ شرکت رسیده است.

–  میزان صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان در ابتدای دولت یازدهم ۱۴/۱ میلیون دلار بوده که این میزان در سال ۱۳۹۵ به ۲۳۱/۴ میلیون دلار رسیده است.

منبع : ایسنا

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE