۰:۳۳:۱۴ - شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
صلاحیت ۶۹۲ داوطلب دیگر برای انتخابات شوراها تایید شد
به گزارش اوجا تبریز به نقل از ایرنا: استان آذربایجان شرقی با ۶۳۰ مورد بیشترین و استان سمنان با ۹ مورد کمترین آمار شکایات ثبت شده را دارند. از این تعداد شکایت، دو هزار و ۱۶۰ پرونده مورد رسیدگی مجدد قرار گرفتند که ۶۹۲ مورد تایید صلاحیت و ۶۰۹ مورد رد صلاحیت شدند. همچنین این […]

به گزارش اوجا تبریز به نقل از ایرنا: استان آذربایجان شرقی با ۶۳۰ مورد بیشترین و استان سمنان با ۹ مورد کمترین آمار شکایات ثبت شده را دارند. از این تعداد شکایت، دو هزار و ۱۶۰ پرونده مورد رسیدگی مجدد قرار گرفتند که ۶۹۲ مورد تایید صلاحیت و ۶۰۹ مورد رد صلاحیت شدند. همچنین این پرونده‌ها در ۱۰۹ جلسه مورد بررسی مجدد قرار گرفتند.

تجری اظهار داشت: بیشترین تایید صلاحیت پس از بررسی مجدد در استان البرز اتفاق افتاد که ۱۱۰ مورد بود. در مجموع ۲۵۸ شکایت در این استان ثبت شد که از این تعداد، ۱۹۴ پرونده به طور مجدد بررسی شدند و ۸۴ مورد رد صلاحیت شدند.
وی همچنین درباره آمار بیشترین تعداد رد صلاحیت ها در استان ها هم خاطر نشان کرد: بیشترین رد صلاحیت در استان خوزستان ثبت شد. در این استان ۶۰۳ مورد شکایت به ثبت رسیده بود و در رتبه سوم بیشترین شکایات ثبت‌شده قرار گرفت. پس از بررسی مجدد پرونده‌ها، ۱۴۴ مورد رد و ۹۹ مورد تایید صلاحیت شدند. این استان ۱۶ هزار و ۸۰۶ نفر نامزد انتخاباتی داشت.
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات کل کشور با اشاره به آمار تعداد شکایات ثبت شده در استان فارس که بیشترین داوطلب را در کل کشور داشته است، گفت: ۲۸۵ مورد شکایت در این استان ثبت شده است.
تجری درباره استان اصفهان هم گفت: در این استان با وجود ۴۴۴ شکایت ثبت شده، تعداد تایید صلاحیت‌ها پس از بررسی مجدد تنها ۳۲ مورد بوده است. همچنین در چهار محال و بختیاری نیز با وجود ۳۲ شکایت ثبت‌شده، ۲۲ مورد به تایید صلاحیت ختم شد.
تجری همچنین درباره استان سمنان که با ۹ مورد کمترین تعداد شکایت ثبت‌شده را داشته است، گفت: از این تعداد، سه مورد تایید صلاحیت شدند. این استان ۲ هزار و ۶۹۷ نامزد انتخاباتی داشته است. استان آذربایجان شرقی هم که بیشترین شکایت ثبت‌شده را داشته است تنها ۷۴ پرونده‌اش به تایید صلاحیت رسیده است. این استان هم ۱۳ هزار و ۹۳۶ داوطلب انتخابات شوراها داشته است.
تجری با اشاره به این که در استان تهران ۴۴۹ مورد شکایت ثبت شده است، گفت: بیشترین جلسات برای رسیدگی مجدد به پرونده‌ها در استان تهران تشکیل شد که ۲۰ مورد بوده که هنوز آمار نهایی تایید و رد صلاحیت‌هایش اعلام نشده است.
وی تصریح کرد: پس از تهران، آذربایجان غربی قرار دارد که هشت جلسه برای رسیدگی به پرونده‌ها تشکیل شده است و از ۲۴۱ شکایت این استان، ۱۰۶ مورد به تایید صلاحیت و ۱۳۵ مورد به رد صلاحیت منجر شده است.
تجری افزود: استان قم که با یک هزار و ۵۸۳ نفر، کمترین داوطلب انتخابات کل کشور را داراست، ۶۷ مورد شکایت ثبت‌شده داشته که در بررسی‌های مجدد، ۱۵ مورد به تایید صلاحیت منجر شده است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE