۱۰:۰۵:۴۰ - شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز :
۲۵۰۰ تابلوی جدید راهنمایی و رانندگی در ۱۵۰ تقاطع تبریز نصب شد
عاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی‌، مکان‌یابی‌ها و نیازسنجی‌های لازم، حدود ۲۵۰۰ تابلوی جدید راهنمایی و رانندگی در بخش‌های مختلف از جمله نشان‌های بازدارنده، اخطاری، اخباری و انتظامی در ۱۵۰ تقاطع شهر نصب شده است.

شناسه خبر: ۱۳۳۷۴۶۵ سرویس: استانها

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی‌، مکان‌یابی‌ها و نیازسنجی‌های لازم، حدود ۲۵۰۰ تابلوی جدید راهنمایی و رانندگی در بخش‌های مختلف از جمله نشان‌های بازدارنده، اخطاری، اخباری و انتظامی در ۱۵۰ تقاطع شهر نصب شده است.

مهدی یوسفی اظهار داشت: با توجه به تحولات ترافیکی سال‌های اخیر در مرکز شهر تغییر موقعیت برخی مسیرها و مراکز اداری و خدماتی، بازنگری در تابلوهای راهنمایی و رانندگی  را به عنوان یکی از ضرورت‌های عمومی شهردر صدر برنامه‌های شهرداری تبریز قرار داده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز اضافه کرد: در این راستا پس از بررسی‌های کارشناسی‌، مکان‌یابی‌ها و نیازسنجی‌های لازم، حدود ۲۵۰۰ تابلوی جدید راهنمایی و رانندگی در بخش‌های مختلف، از جمله نشان‌های بازدارنده، اخطاری، اخباری و انتظامی در ۱۵۰ تقاطع شهر نصب شده است.

وی با اشاره به این‌که اجرای این طرح با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان صورت گرفته گفت: تابلوهای نصب شده، پس از شناسایی نارسایی‌های راهنمایی و مطابق محورهای گردشگری اجرا شده و نقش کارسازی در روان‌سازی ترافیک شهری خواهد داشت.

یوسفی تاکید کرد: در مراحل جانمایی نیز تلاش شده تا از پراکنده‌کاری تابلوها اجتناب شود و جلوه یکپارچه و زیبایی از این المان‌های مهم در سطح شهر بارز باشد

وی تابلوهای راهنمایی و رانندگی را از مهم‌ترین المان‌‌های کاربردی شهرعنوان کرد و افزود: تبریز به عنوان یکی از شهرهای پیشتاز درحمل‌و‌نقل درون‌شهری مطرح است و روند شهرسازی آن، از دیرباز با تراکم مراکز اداری، فرهنگی، گردشگری و خدماتی در محدوده‌های مرکزی شهر روبه‌رو بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز اضافه کرد: با در نظر داشتن این ویژگی، طبیعی است که رویکرد مدیریت ترافیکی شهر در خصوص علائم راهنمایی و تابلوهای رانندگی، زمینه‌ساز برخی پیچیدگی‌ها و دشواری‌ها است؛ از این رو، معاونت ترافیکی، طی یک برنامه عملیاتی بازنگری در این تابلوها را در دستور کار اقدامات اجرایی خود قرار داده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز، همچنین اظهار داشت: عملیات نصب و تعویض تابلوهای راهنمایی درآستانه سال جدید، سرعت بیشتری به خود گرفته و حتی بدون توجه به برودت هوا در روزهای اخیر، به صورت شبانه روزی نسبت به اجرای این طرح، اقدام شده است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE