۸:۱۴:۵۶ - دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
واکنش مشاور حقوقی تراکتورسازی به حواشی اخیر
محرومیت تراکتور ربطی به حمزه یونس ندارد/ خطری سرخ پوشان را تهدید نمی‌کند
آرش نجفی مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی به‌طور کامل جزییاتی از آخرین پرونده‌های مربوط به شکایت خارجی‌ها از این باشگاه را بیان کرد؛ جزییاتی که پاسخی مهم به شایعاتی است که در ظرف روزهای گذشته در رسانه‌ها مطرح‌شده است.

مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی گفت: خیلی‌ها بر این باورند که محرومیت باشگاه تراکتورسازی از دو پنجره نقل و انتقالاتی به خاطر پرداخت نشدن مطالبات حمزه یونس است اما در حقیقت ربطی به این ماجرا ندارد.

آرش نجفی مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی به‌طور کامل جزییاتی از آخرین پرونده‌های مربوط به شکایت خارجی‌ها از این باشگاه را بیان کرد؛ جزییاتی که پاسخی مهم به شایعاتی است که در ظرف روزهای گذشته در رسانه‌ها مطرح‌شده است.

محرومیت تراکتور ربطی به طلب حمزه یونس نداشت!

خیلی‌ها بر این باورند که محرومیت باشگاه تراکتورسازی از دو پنجره نقل و انتقالاتی  به خاطر پرداخت نشدن مطالبات حمزه یونس است اما در حقیقت ربطی به این ماجرا ندارد. این محرومیت حتی توسط کمیته انضباطی فیفا در نظر گرفته نشده و DRC آن را بر ما تحمیل کرده است. دلیلش هم تعداد زیاد شکایت‌ها و فسخ قراردادها در یک برهه زمانی خاص است.

وقتی‌که پرونده شکایت ژائو ویلا، دیتمار بیکای، یان رمزی و حمزه یونس روی میز تامسون رییس DRC قرارگرفت، او بابت این شکایت‌های همزمان ترجیح داده که مجازاتی بیشتر را در نظر بگیرد و این مجازات هیچ ارتباطی به پرونده‌های شکایت ندارد. فقط به دلیل تعدد فسخ قراردادها در مدت‌زمانی اندک (فصل پانزدهم لیگ برتر) باشگاه تراکتورسازی به‌عنوان اولین باشگاه ایرانی در طول تاریخ مجازات شد.

هشت امتیاز کسر نمی‌شود

تکلیف کسر ۸ امتیاز از تراکتورسازی به خاطر آن ۴ مسابقه‌ای که بازیکنان جدید به میدان رفته‌اند، مشخص است. ما در این پرونده حتی به‌صورت داوطلبانه از فیفا استعلام گرفتیم و آنها همه‌چیز را به نظر فدراسیون ایران موکول کردند. کمیته انضباطی فدراسیون ایران نیز رسماً اعلام کرد چون تیم‌های حریف ما دو ساعت بعد از بازی اعتراض خود را انجام ندادند، نتایج تغییری نمی‌کند.

جزییات توافق با ژائو ویلا و تونی اولیویرا

سنگین‌ترین پرونده مالی تراکتورسازی در فیفا شکایت ژائو ویلای پرتغالی است؛ او که طلبی در حدود ۵۷۷ هزار دلار از تراکتورسازی دارد، از ما شکایت کرده و ما نیز در اولین اقدام با خودش و مدیر برنامه‌هایش توافق انجام دادیم. بر این اساس مبلغ ۲۹۲ هزار دلار به ویلا پرداخت‌شده و بقیه‌اش نیز به‌صورت اقساط به او پرداخت می‌شود. این موضوع حتی به‌صورت رسمی به فیفا نیز ابلاغ‌شده است. در ماجرای تونی اولیویرا نیز شرایط این‌گونه بود. مبلغ طلب او ۱۲۷ هزار یورو است.

ماجرای جریمه ۲۰ هزار فرانکی

اینکه گفته می‌شود جریمه ۲۰ هزار فرانکی برای تراکتور در نظر گرفته‌شده نشر اکاذیب است. ما با ژائو ویلا توافق کردیم اما مدت‌زمانی لازم بود تا پول او آماده شود و در این زمان فیفا ما را جریمه کرد. روال کار این است که وقتی اولین قسط پرداخت شود، می‌توانیم طلب بخشش این جریمه را کنیم و این مسئله حل می‌شود. الان مدیر برنامه‌های ژائو ویلا توافق‌نامه را به اطلاع فیفا رسانده و ما نیز این مسئله را ابلاغ کردیم.

حمزه یونس و شایعه کسر ۶ امتیاز

من بالاتر به این خاطر گفتم که محرومیت از نقل و انتقالات ربطی به شکایت حمزه یونس نداشت که درباره شایعه کسر ۶ امتیاز حرف بزنم. حمزه یونس به‌طور کلی ۲۷۰ هزار دلار از تراکتورسازی طلب دارد که در حال توافق با او هستیم تا به‌صورت اقساطی پولش را بدهیم. جالب است بدانید که پرونده حمزه یونس هنوز به کمیته انضباطی فیفا نرفته و تمام مسائلی که درباره کسر ۶ امتیاز به خاطر پرداخت نشدن پول حمزه یونس مطرح می‌شود، نشر اکاذیب است. هواداران تراکتورسازی خیالشان از این بابت راحت باشد.

داستان شکایت بیکای و رمزی

دیتمار بیکای و یان رمزی هرکدام حدود ۱۰۰ هزار دلار از ما طلبکار هستند. علاوه بر حمزه یونس، بیکای و رمزی مهم‌ترین پرونده‌ها در مقطع کنونی هستند. در حال مذاکره این دو بازیکن هستیم تا مشکل را حل کنیم اما یک مسئله مهم وجود دارد. اینکه بیکای و رمزی بازی‌های زیادی برای تراکتور انجام ندادند و تأثیر آن‌چنانی هم نداشتند. فقط به خاطر بی‌تدبیری مدیران سابق آنها فسخ کردند و حالا کار به اینجا رسیده است. درباره این دو بازیکن هم باید بگویم به توافق نزدیک هستیم و پرونده آنها نیز هنوز به کمیته انضباطی نرفته است. باید تا قبل از اینکه پرونده به کمیته انضباطی فیفا برود، توافق کنیم و این دو پرونده نیز ختم به خیر شود.

طلب فلاویو پرداخت شد

منبع: خبرگزاری تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE