۸:۵۰:۳۰ - یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی:
صنعت نفت می‌تواند به قطب توسعه آذربایجان شرقی تبدیل شود
اوود بهبودی در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه در سند تدبیر و توسعه هسته‌های کلیدی توسعه برای استان تعیین شده است، اظهار داشت: توسعه صنایع پتروشیمی با خط انتقال اتیلن عسلویه، توسعه آزادراه‌ها، نوسازی ناوگان و آی.سی.تی جزو مهم‌ترین برنامه‌های این سند است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی با اشاره به موافقت وزیر نفت به استفاده از ظرفیت آذربایجان شرقی در تولید قطعات صنایع نفت و گاز کشور، گفت: صنعت نفت می‌تواند به قطب توسعه استان تبدیل شده و صنعت آذربایجان شرقی پوست اندازی کند.

داوود بهبودی  در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه در سند تدبیر و توسعه هسته‌های کلیدی توسعه برای استان تعیین شده است، اظهار داشت: توسعه صنایع پتروشیمی با خط انتقال اتیلن عسلویه، توسعه آزادراه‌ها، نوسازی ناوگان و آی.سی.تی جزو مهم‌ترین برنامه‌های این سند است.

وی با بیان اینکه انتقال خط اتیلن به تبریز، محصول دو سال پیگیری مستمر مدیران ارشد استان است، افزود: ۱۵۴ کیلومتر خط انتقال اتیلن از میاندوآب به تبریز احداث می‌شود تا فروش پتروشیمی تبریز از ۱۲۰۰ میلیارد تومان امروزی با ارزش افزوده به ۴۰۰۰ میلیارد فروش سالانه برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۴۳ درصد صادرات پتروشیمی تبریز به اروپا صورت می‌گیرد که نشان می‌دهد زمینه خوبی برای توسعه دارد، گفت: ۵۰۰ هزار تن نفتای عسلویه و ۲۰۰ هزار تن گاز اتیلن علاوه بر افزایش تولید پتروشیمی می‌تواند صنایع پایین دستی را هم در استان گسترش دهد.

بهبودی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید در سرمایه‌گذاری حوزه صنایع پایین دستی وارد شود، تصریح کرد: پلاستیک که محصولی از تبدیل فرآورده پتروشیمی به محصول است در حکم طلا بوده و می‌تواند ثروت و اشتغال بالایی در استان ایجاد کند.

وی با اشاره به موافقت وزیر نفت به استفاده از ظرفیت آذربایجان شرقی در تولید قطعات صنایع نفت و گاز کشور ابراز داشت: صنعت نفت می‌تواند به قطب توسعه استان تبدیل شود و صنعت آذربایجان شرقی پوست‌اندازی کند.

بهبودی افزود: در منطقه ویژه علم و فناوری نیز خوشه صنایع نفت و گاز راه‌اندازی شده تا قطعات و تجهیزات این صنعت در استان به تولید و اشتغال کمک کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ واحد در صنایع پایین دستی پتروشیمی تبریز فعال هستند، گفت: با انتقال اتیلن به پتروشیمی تبریز می‌توانیم از این بابت اشتغال بزرگی ایجاد کنیم.

بهبودی در پایان خاطرنشان کرد: در سند تدبیر و توسعه استان، فناوری اطلاعات و آی.سی.تی در زمینه ایجاد اشتغال و تولید ثروت نیز مورد توجه قرار گرفته که باید ظرفیت‌های آن به سرمایه‌گذاران معرفی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE