۱۰:۳۳:۱۱ - یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:
صنعت کشور نیاز به عفو عمومی در خصوص بهره‌های بانکی دارد
عبدالوهاب سهل آبادی در بیست و دومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات بانکی، تولیدکنندگان و صنعتگران را با مشکلات بزرگی روبه‌رو کرده است، اظهار داشت: امیدواریم بهره‌های بانکی تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی در قالب یک عفو عمومی قرار گیرد چرا که مشکلات این حوزه حل نشده و با وضع موجود نیز حل نخواهد شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: صنعت کشور نیاز به عفو عمومی در خصوص بهره‌های بانکی دارد.

 عبدالوهاب سهل آبادی  در بیست و دومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات بانکی، تولیدکنندگان و صنعتگران را با مشکلات بزرگی روبه‌رو کرده است، اظهار داشت: امیدواریم بهره‌های بانکی تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی در قالب یک عفو عمومی قرار گیرد چرا که مشکلات این حوزه حل نشده و با وضع موجود نیز حل نخواهد شد.

وی از وضعیت بسیار بد ناوگان ترانزیت و حمل و نقل در حوزه تولید و صنعت خبر داد و گفت: با ناوگان کهنه و خرده‌مالکی نمی‌توانیم کاری پیش ببریم که ما نیز در این ‌ارتباط‌ نتوانسته‌ایم مشکلات حمل و نقل و نوسازی صنایع خود را حل کنیم.

وی با انتقاد از عدم پرداخت بخشی از درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه‌ها به حوزه تولید و صنعت تصریح کرد: قانون ارزش افزوده، کمرمان را خم کرده می‌گویید قانون است و باید اجرا شود ولی همین قانون هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت سهم تولید را که خودتان در مجلس قبل، تصویب کردید به ما نمی‌دهید اگر قانون، قانون است باید اجرا شود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به گزارش مجمع جهانی اقتصاد از رده‌بندی ۱۳۶ کشور جهان در حوزه تولید و صنعت افزود: متاسفانه رتبه جمهوری اسلامی در این رتبه‌بندی، رتبه ۱۳۴ جهانی است.

در ادامه این همایش، غلامحسن شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه تولید و صنعت ایران از معادلات و استانداردهای جهانی در دهه گذشته پیروی نکرده است، اظهار داشت: در راستای دستیابی به توسعه صادرات، باید به بحث کیفیت در کنار کمیت تولید، بیش از پیش توجه کنیم تا این مهم به عنوان نوک پیکان بتواند به ایفای نقش مهم خود بپردازد.

وی افزود: در طول دهه گذشته، تولید جمهوری اسلامی ایران از معادلات و استانداردهای جهانی پیروی نکرده که اشکال بسیار عمده‌ای محسوب می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران به وابستگی بیش از ۸۷ درصد منابع به بانک‌ها اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود در سند برنامه ششم توسعه تدابیر خوبی برای این امر در نظر گرفته شود.

منبع : تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE