۸:۱۰:۴۰ - یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
فرماندار تبریز:
روستای “لاهیجان” تبریز در شرف تبدیل شدن به شهر قرار دارد
رحیم شهرتی فر در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی ارائه شده برای خسروشاه باید برای افق ۱۴۰۵ مورد مطالعه قرار گیرد، اظهار داشت: خسروشاه ۱۲ روستا دارد که اگر نیاز به مراقبت و کنترل داشته باشیم، باید از توان شهرداری برای این مراقبت استفاده کنیم و حریم تحت کنترل شهرداری نیز باید روشن شود.

فرماندار تبریز با بیان اینکه روستای «لاهیجان» در شرف تبدیل شدن به شهر است، گفت: طرح‌های تفصیلی‌ که برای هر منطقه‌ای تدوین می‌شود باید این موضوعات نیز در نظر گرفته شود.

 رحیم شهرتی فر  در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی ارائه شده برای خسروشاه باید برای افق ۱۴۰۵ مورد مطالعه قرار گیرد، اظهار داشت: خسروشاه ۱۲ روستا دارد که اگر نیاز به مراقبت و کنترل داشته باشیم، باید از توان شهرداری برای این مراقبت استفاده کنیم و حریم تحت کنترل شهرداری نیز باید روشن شود.

وی با تاکید بر اینکه باید حریم طرح تفصیلی شهر خسروشاه را بزرگ‌تر از وضعیت فعلی در نظر گرفته می‌شد، افزود: نباید حریم این طرح تفصیلی با تقسیمات سیاسی سایر شهرها در تعارض باشد.

فرماندار تبریز با بیان اینکه روستای «لاهیجان» در شرف تبدیل شدن به شهر است، گفت: طرح‌های تفصیلی‌ که برای هر منطقه‌ای تدوین می‌شود باید این موضوعات نیز در نظر گرفته شود تا در آینده با تبدیل لاهیجان به شهر، شاهد مشکلات اجتماعی و سیاسی در منطقه نباشیم.

شهرتی‌فر در ادامه با اشاره به اینکه مشاور طرح تفصیلی باید پایه جمعیتی خود را بر اساس سرشماری ۹۵ مستند کند، تصریح کرد: در طرح تفصیلی ارائه شده از ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار جمعیت برای خسروشاه پیش‌بینی شده که باید بر اساس سرشماری ۹۵ پایه‌ریزی شود.

کریم مهری، مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی هم در این جلسه، با بیان اینکه کمربند سبز در سال های گذشته برای حاشیه جاده تبریز-آذرشهر برنامه ریزی و اجرا شده است، ابراز داشت: متاسفانه اداره کل راه و شهرسازی برای توسعه راه های خود، بخشی از کمربند سبز را تخریب کرده است که باید برای جلوگیری از آن اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه برای آبیاری این مسیر از لولوه های پلی اتیلن استفاده شده است، تصریح کرد: درختکاری خوبی در این مسیر صورت گرفته که باید برای حفظ این کمربند سبز تلاش کنیم.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE