۱۱:۲۴:۳۸ - چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
فرماندار میانه:
بزرگترین معدن شهرستان میانه با کاهش قیمت جهانی مولیبدن تعطیل شد
فرماندار میانه با اشاره به اینکه شهرستان میانه در حوزه معدن یکی از غنی‌ترین شهرستان‌های معدنی استان است، گفت: بزرگ‌ترین معدن شهرستان میانه معدن مولیبدن بوده که تنها مشکل عدم فعالیت این معدن، پایین‌آمدن قیمت جهانی مولیبدن بوده است.

فرماندار میانه با اشاره به اینکه شهرستان میانه در حوزه معدن یکی از غنی‌ترین شهرستان‌های معدنی استان است، گفت: بزرگ‌ترین معدن شهرستان میانه معدن مولیبدن بوده که تنها مشکل عدم فعالیت این معدن، پایین‌آمدن قیمت جهانی مولیبدن بوده است.

 حمید شکری صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان میانه که در محل فولاد میانه برگزار شد، با اشاره به اینکه شهرستان میانه در حوزه معدن یکی از غنی ترنی شهرستان‌های معدنی استان است اظهار داشت: بزرگ‌ترین معدن شهرستان میانه معدن مولیبدن است که بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است که تنها مشکل عدم فعالیت این معدن پایین آمدن قیمت جهانی مولیبدن بوده است.

فرماندار میانه با بیان اینکه در بخش صنعت حدود ۱۵ جلسه با سرمایه‌گذاران شهرستان میانه برگزار شده است افزود: ما در این جلسات موفق به جذب ۲ سرمایه‌گذار شده‌ایم که اهل شهرستان میانه هستند و الان درحال مذاکره با بانک صنعت و معدن برای دریافت وام هستند.

وی با اشاره به اینکه محور گردشگری پل‌دختر و کاروانسرای جمال آباد برای تعمیرات آن ۱ میلیارد تومان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: به علت کمبود اعتبارات میراث فرهنگی شهرستان با توجه به تعداد آثار ثبتی، منتظر ورود بخش خصوصی در این محورها هستیم.

شکری با اشاره به پروژه سایت گردشگری دریاچه سد آیدوغموش گفت: ۲ سرمایه گذار به دستگاه‌های اجرایی معرفی شده که در کمیته میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مصوب و درحال تکمیل پرونده در استان است.

فرماندار میانه با تاکید بر اینکه محور تاریخی ترکمانچای در انتظار تأمین سرمایه‌گذار برای اجرای طرح آبدرمانی گودرق است خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در مرحله اخذ مجوزات لازم از ادارات کل استان است.

وی با اشاره مشکلات احداث سایت گردشگری سد شهریار ابراز داشت: عدم رغبت سرمایه‌گذاران به علت عدم آبگیری سد و مشخص نبودن تراز آب از مشکلات این سایت گردشگری است.

شکری با بیان به اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) میانه با ۸ میلیارد تومان اعتبار آماده افتتاح است عنوان کرد: تا کنون ۶۰ نفر به صورت مستقیم در این بیمارستان جذب شده‌اند که طبق پیگیری‌های انجام شده برای ۱۰۰ نفر نیز مجوز گرفته شده که این تعداد نیز جذب بیمارستان امام (ره) شهرستان میانه شوند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای شبکه پایاب سدآیدوغموش، افزود: با همکاری و مشارکت مردم و سازمان جهاد کشاورزی و همچنین آب منطقه‌ای اجرای شبکه پایاب ۲۰۰۰ هکتار در واحد اکرم آباد ۲ و آچاچی انجام و مبلغ ۲۳۰ میلیارد ریال توسط بانک زمین از محل صندوق توسعه ملی اختصاص و بلوکه شده است.

وی اضافه کرد: مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای هر هکتار توسط سازمان جهاد کشاورزی و مابقی توسط آب منطقه‌ای تأمین خواهد شد که در مرحله تشکیل تعاونی آبیران و معرفی زراعین و کشاورزان به بانک عامل با محوریت فرمانداری هستیم.

وی با اشاره به پروژه‌های بخش کشاورزی شهرستان میانه، گفت: احداث گاوداری ۶۰۰۰ رأسی، احداث گاوداری ۱۰۰۰ رأسی ایده لو، احداث کارخانه کنسانتره و میوه خشک‌کنی و سردخانه گمین، بهره‌برداری از سردخانه ۵۰۰۰ تنی چناق بلاغ و محمد پور، اخذ مجوز احداث ۲ سردخانه ۱۰۰۰۰ تنی و خرید زمین و درخواست تسهیلات از سازمان صنایع و معادن و احداث کارخانه خوراک دام و طیور شهرک توسعه عمران از مهم‌ترین پروژه‌های بخش کشاورزی شهرستان میانه هستند که برخی آماده بهره برداری و برخی دیگر نیز مراحل احداث را طی می‌کنند.

فرماندار میانه با اشاره به محرومیت‌زدایی دهستان کاغذکنان شمالی شهرستان میانه، افزود: از سوی بسیج سازندگی ۱۵ میلیارد تومان اعتبار جهت محرومیت‌زدایی دهستان کاغذکنان شمالی شهرستان میانه اختصاص داده شده است.

شکری در پایان با اشاره به عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ویژه میانه، عنوان کرد: ۵۴ جلسه با عنوان های رفع موانع تولید، جذب سرمایه گذار، بازاریابی و نمایشگاه، توسعه روستایی و اقتصاد مقاومتی برگزار شده است که ۴۵۹ مصوبه اخذ شده است که از این تعداد حدود ۱۹۶ مورد اقدام صورت گرفته و تعداد ۲۱۶ مورد آن هم در دست اقدام بوده و تعداد ۴۷ مورد اقدام نشده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE