۱۱:۰۸:۳۷ - چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
ادغام سازمان‌های فرهنگی، ورزشی و گردشگری شهرداری‌ها غیرقانونی است
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت: اخیراً بخشنامه‌های ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها و الگوی اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها از سوی وزارت کشور ابلاغ‌شده کاملاً سیاسی، غیرمنطقی، غیرقانونی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت: اخیراً بخشنامه‌های ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها و الگوی اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها از سوی وزارت کشور ابلاغ‌شده کاملاً سیاسی، غیرمنطقی، غیرقانونی است.

 

 حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با انتقاد از ابلاغ ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها از سوی وزارت کشور اظهار داشت: اخیراً بخشنامه‌های ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها و الگوی اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها از سوی وزارت کشور ابلاغ شده و شهرداری‌ها را مکلف به تصویب ساختار جدید کرده‌اند.

وی افزود: بنده نظری درباره ادغام و تجمیع برخی سازمان‌های وابسته به شهرداری با یکدیگر ندارم، اما نسبت به تجمیع سازمان فرهنگی هنری شهرداری، معاونت فرهنگی اجتماعی، سازمان ورزش و گردشگری با یکدیگر نظرات خاص کارشناسی دارم که حاکی از غیرقانونی و غیرمنطقی بودن این ابلاغ وزیر کشور است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: مطابق ماده ۵۴ قانون شهرداری مصوب ۱۳۳۴ تصریح‌شده که ” سازمان اداری شهرداری‌ها به نسبت بودجه و درآمد و حجم کار شهرداری از طرف  شهرداری یا اطلاع انجمن شهر یا همان شورای شهر تهیه و پس از تصویب  وزارت کشور به‌موقع اجرا گذاشته خواهد شد” با این اوصاف مرجع تهیه ساختار و سازمان اداری هر شهرداری، شهرداری مربوطه و مرجع تصویب آن وزارت کشور تعیین‌شده است.

وی ادامه داد: با عنایت به این ماده‌قانونی؛ تکلیف به شهرداری‌ها برای اصلاح ساختارهای مصوب فعلی بر اساس نظرات وزارت کشور در فرصت زمانی تعیین‌شده و همچنین تعیین عناوین مدیریتی و مشاغل موجب سلب اختیارات قانونی شهرداران بوده و خارج از تکالیف مقرر قانونی برای وزارت کشوراست.

حجت‌الاسلام حمیدی تصریح کرد: جالب است بدانید در بند دهم مصوبه جلسه ۶۶ شورای عالی اجتماعی کشور که ریاست آن بر عهده وزیر کشور است؛ صراحتاً آمده که تمامی شهرداری‌ها بایستی معاونت فرهنگی اجتماعی داشته باشند؛ ازاین‌رو به لحاظ قانونی نمی‌توان شهرداری‌ها را مکلف به حذف یک معاونت خاص کرد.

وی با بیان این‌که تجمیع سازمان‌هایی که هر یک کار تخصصی خاص خود را دارد، به زیان شهر تمام خواهد شد، گفت: درحالی‌که تبریز در آستانه سال ۲۰۱۸ میلادی قرار دارد، آیا تجمیع سازمان ورزش، با سازمان‌های گردشگری و فرهنگی هنری و البته حذف معاونت فرهنگی به سود کلان‌شهری مانند تبریز خواهد بود؟

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه این ابلاغ بدون توجه به جایگاه و حجم فعالیت‌های فرهنگی و تخصصی سازمان‌های تابعه شهرداری در کلان‌شهرها ابلاغ‌شده و رنگ و بوی سیاسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دارد، گفت: مثلاً شهر تبریز با جمعیت میلیونی با شهر کوچکی مانند ایلام در یک نگاه ارزیابی‌شده است؛ این در حالی است که پیشینه فرهنگی، اجتماعی، تاریخی تبریز بسیار فراتر از سوابق دیگر شهرهای کوچک است.

وی با تأکید بر این‌که مسئله فرهنگی دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: ناگفته پیداست که ابلاغ جدید وزارت کشور مغایر با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است؛ چراکه رهبری در سخنان مختلف بر اهمیت حوزه فرهنگ و مقابله با جنگ نرم دشمنان سفارش داشته‌اند.

حجت‌الاسلام حمیدی با اشاره به این‌که کارنامه عملکرد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز مشخص است، اظهار داشت: در سال ۹۳ بیش از ۸۳۰ برنامه، سال ۹۴ بالغ‌بر ۱۶۰۰ و در شش ماهه نخست سال جاری ۱۲۶۹ برنامه اجراشده است که در کل بیش از دو میلیون و ۷۲۰ هزار نفر مخاطب برنامه‌ها بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE