۱۰:۵۷:۰۹ - چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز:
اصناف تبریز آموزش‌های کوتاه‌مدت گردشگری را فرا می‌گیرند
رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز گفت: برای کلیه اصناف درگیر با موضوعات گردشگری و تبریز ۲۰۱۸ آموزش‌های کوتاه‌مدت ارائه می‌شود.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز گفت: برای کلیه اصناف درگیر با موضوعات گردشگری و تبریز ۲۰۱۸ آموزش‌های کوتاه‌مدت ارائه می‌شود.

علیرضا سلطانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان، با اشاره به اینکه مجموعه مراکز علمی کاربردی تحت نظارت دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی و زیر نظر وزارت علوم است اظهار داشت: بر اساس نیاز هر سازمان تأسیس کننده دانشگاه، خدمات و آموزش‌های کاربردی خود را ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۶ رشته کاردانی و ۶ رشته کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود، افزود: رشته‌های عمران، شهرسازی، معماری، حسابداری، مدیریت امور فرهنگی و روابط عمومی از جمله رشته‌های تدریسی در این مرکز دانشگاهی است.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه رشته‌های تأسیس شده در راستای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در شهرداری است، ابراز داشت: تلاش کردیم از آموزش‌های کوتاه‌مدت به آموزش‌های آکادمیک تغییر رویکرد دهیم تا نتایج آن را در اداره شهر به‌صورت ملموس شاهد باشیم.

سلطانی از حمایت‌های شهرداری در راه‌اندازی مرکز آموزشی برای ارتقای تحصیلی کارمندان و دانشجویان خارج از مجموعه قدردانی کرد و گفت: این مرکز جزو مراکز برتر دانشگاه‌های علمی و کاربردی است و در بین مراکز علمی وابسته وزارت کشور به عنوان مرکز برتر انتخاب و معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۵۰ دانشجو در ۱۲ رشته کاردانی و کارشناسی در این مرکز در حال تحصیل هستند، خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد ظرفیت در اختیار شهرداری است، ضمن اینکه با توجه به شرایط مختلف، تا ۱۱۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل کردند.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز از کاهش ۱۰ درصدی پذیرش دانشجو نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: با توجه به پتانسیل‌های شهرداری، تمایل به تحصیل در شهرداری زیاد است و این کاهش نسبت به سایر دانشگاه‌ها بسیار کم است.

سلطانی، با تاکید بر اینکه مخالف این هستیم که همه دیپلم‌ها به دانشگاه منتقل شده و مدرک لیسانس و… دریافت کنند، ابراز داشت: باید این انتقال هدفمند بوده و برنامه و موقعیت لازم برای فارغ‌التحصیلان آن فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تبریز ۱۰ هزار نفر ساعت در دوره‌های کوتاه مدت آموزش می‌دهد، گفت: برای کل دهیاری‌های آذربایجان شرقی هم آموزش‌های اقتصاد مقاومتی ارائه می‌شود که در تغییر دیدگاه افراد در نوع مدیریت بسیار مؤثر است.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز، با بیان اینکه از آموزش‌های کوتاه‌مدت این دانشگاه برای ارتقای کیفیت خدمات و آگاهی بخشی شهروندان استفاده‌شده است، تصریح کرد: شهرداری با مدل ۱۵ سال قبل هیچ‌گاه جوابگوی نیاز امروز نیست و باید با آموزش‌های لازم نحوه خدمات برای این سیستم شهرسازی و ارائه خدمات آنلاین شهری بهبود یابد.

وی، با تأکید بر اینکه این دانشگاه همسو با دانشگاه‌های مادر استان در زمینه پژوهش و کارآفرینی اقدامات زیادی انجام داده است، افزود: پژوهش در حوزه شهری و شهرسازی برای ایجاد راهبردهای جدید شهری نیاز و تلاش این مجموعه است ضمن اینکه ارائه راهبرد در زمینه تبریز ۲۰۱۸ هم یکی از محوری‌ترین نیازهای پژوهشی شهرداری است که باید در این زمینه گام برداریم.

سلطانی، با بیان اینکه برای کلیه اصناف درگیر با موضوعات گردشگری و تبریز ۲۰۱۸ آموزش‌های کوتاه‌مدت ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: جلساتی هم با اتحادیه‌های صنوف مختلف برای ارتقای نوع رفتار با گردشگران و نحوه فروش برگزارشده و آموزش‌های اجتماعی این‌گونه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE