خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۵/۰۹/۰۴ ۱۷:۴۱
شناسه خبر : 2289

افزایش ۴۰ درصدی مصرف گاز در آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف گاز با ۱۴ میلیون متر مکعب افزایش نسبت به میانگین مصرف به ۳۴ میلیون متر مکعب رسید. ...

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف گاز با ۱۴ میلیون متر مکعب افزایش نسبت به میانگین مصرف به ۳۴ میلیون متر مکعب رسید.

 ولی الله دینی با اشاره به فراگیربودن برودت هوا در بیشتر نقاط کشور به ویژه نیمه شمالی، اظهار داشت: با توجه به اینکه مدیریت توزیع گاز کشوری است با کاهش دریافت در مبادی ورودی مواجه هستیم.

وی با اشاره به وجود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک گاز در استان آذربایجان شرقی گفت: در صورت صرفه جویی ۲ متر مکعبی هر مشترک در شبانه روز میزان مصرف استان سه میلیون متر مکعب کاهش یافته و امکان بهره مندی از گاز برای تمام مشترکان و جلوگیری از قطعی فراهم می‌شود.

دینی با درخواست از واحدهای بزرگ صنعتی استان آذربایجان شرقی برای مصرف سوخت مایع ذخیره سازی شده، خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد جمعیت استان شامل ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۸ درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مندند.

وی با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشور اضطراری و غیرمنتظره است، اظهارکرد: دمای رفاه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد است و با همکاری مردم، پایداری بیشتری در زمینه مدیریت توزیع گاز حاصل می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی همچنین بر ضرورت کنترل وسایل گرمایشی گازسوز به منظور پیشگیری از مسمومیت با دی اکسید کربن تاکید کرد.