۸:۴۸:۵۸ - یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
رییس ستاد اربعین کشور:
تمهیدات لازم برای بازگشت زائران در نظر گرفته شده است
رییس ستاد اربعین کشور گفت: قطعا باید زیرساخت های استان ایلام مثل چهاربانده کردن محور ایلام-مهران در دستور کار قرار گیرد ولی تمامی امکانات امسال برای زائرانی که به صورت قانونی از مرز خارج شدند به خوبی پیش بینی شده بود.  حسین ذوالفقاری، رییس ستاد اربعین کشور در گفت وگو با رسانه ها، اظهار داشت: […]

رییس ستاد اربعین کشور گفت: قطعا باید زیرساخت های استان ایلام مثل چهاربانده کردن محور ایلام-مهران در دستور کار قرار گیرد ولی تمامی امکانات امسال برای زائرانی که به صورت قانونی از مرز خارج شدند به خوبی پیش بینی شده بود.

 حسین ذوالفقاری، رییس ستاد اربعین کشور در گفت وگو با رسانه ها، اظهار داشت: روزهای گذشته مشکلاتی در مرز مهران پیش آمد که بر اثر ازدحام جمعیت زائران بدون ویزا و گذرنامه بود، به رغم همه توصیه ها متاسفانه عده ای این قضیه را نادیده گرفتند.

وی بیان داشت: ستاد اربعین کشور و استان ایلام تمامی خدمات را به زائرانی که قانونی از مرز تردد داشته اند، ارائه داده است.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه هیچ گونه مشکلی امنیتی در مرز مهران وجود ندارد، گفت: مشکلاتی که در این مرز وجود داشت با مدیریت حل شد و خوشبختانه هم اکنون مرز مهران دارای شرایط مناسب برای ورود و خروج افراد به صورت قانونی است.

رییس ستاد اربعین کشور اظهار داشت: قطعا باید زیرساخت های استان مثل چهاربانده کردن محور ایلام-مهران در دستور کار قرار گیرد ولی تمامی امکانات امسال برای زائرانی که به صورت قانونی از مرز خارج شدند به خوبی پیش بینی شده بود.

وی تصریح کرد: هیچ گونه مشکلی در بحث امکانات برای ارائه خدمات در بخش های مختلف در مرز مهران از جمله اسکان، تغذیه و حمل و وجود نداشته است.

ذوالفقاری عنوان کرد: با همکاری نیروی انتظامی و مقامات عراقی با کشورمان مسائل مربوط به مرز مهران به خوبی مدیریت شده است.

وی افزود: تمهیدات لازم در بخش حمل و نقل، اسکان و تغذیه برای بازگشت زائران در مرز و شهر مهران اتخاذ شده است.

وی با اینکه  مشکلات موجود در مرز مهران را زائران بدون ویزا و مدارک ایجاد کردند، افزود: به دنبال لغو ویزا در ایام اربعین در سالهای آینده هستیم.

مرز مهران در ۹۵ کیلومتری ایلام بدلیل کوتاهی مسیر و نزدیکی به شهرهای مذهبی عراق و امنیت مطلوب، مهمترین کانون تردد زائران به عتبات عالیات محسوب می شود.

منبع: جماران

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE