۱۲:۰۱:۱۳ - جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
با حضور وزیر کشور
ساختمان جدید استانداری آذربایجان شرقی افتتاح شد
ساختمان جدید استانداری آذربایجان شرقی با حضور وزیر کشور و مسئولان استانی افتتاح شد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه افتتاح این بنا در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در سال ۱۳۸۲ طرحی از سوی وزارت کشور مبنی بر مقاوم سازی ساختمان های مهم در سطح کشور شروع شد.
محمدصادق پورمهدی گفت: براساس این طرح مهندسان مشاور پس از مطالعه ساختمان های استانداری، احداث ساختمان جدید برای استانداری آذربایجان شرقی را مقرون به صرفه اعلام کردند.
وی اضافه کرد: در سال ۱۳۸۴مطالعات مربوط به طراحی ساختمان جدید به مهندسان مشاور ‘باغ شهر بنا’ محول شد و در خرداد ۱۳۸۵ طرح با مبلغ اولیه ۲۸٫۵ میلیارد ریال از طریق مناقصه عمومی به شرکت بیر واگذار شد.
پورمهدی اظهار کرد: با تغییر مدیریت ارشد استان، طرح موجود، مورد قبول استاندار وقت قرار نگرفت اما در نهایت در بهمن ۱۳۸۵انجام مطالعات و تهیه طرح ساختمان جدید استانداری در راستای ایجاد مجموعه ای کارآمد و نیز نمادی از اقتدار دولت و استفاده بهینه از پتانسیل ها و امکانات نهایی زمین و برنامه ریزی و تعیین عملکردها و فضاهای مورد نیاز براساس نقش و جایگاه این مجموعه به عنوان ساختمان استانداری به دانشگاه هنر اسلامی تبریز محول شد.
وی خاطرنشان کرد: گرچه کلنگ زنی ساختمان در سال ۱۳۸۵ اتفاق افتاد لیکن اجرای ساختمان جدید استانداری به دلیل عدم پیگیری و جدیت لازم تا سال ۱۳۹۲تنها در حدود ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و به صورت نیمه ‌تمام رها شده بود.
وی افزود: از پاییز ۱۳۹۳ با تدبیر و پیگیری استاندار فعلی و با استفاده از
ظرفیت ‌های قانونی بند(ن) تبصره ۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۳، نسبت به تامین اعتبار از محل فروش املاک مازاد استانداری اقدام و تنها پس از ۱۸ ماه از این اقدام این طرح در تیرماه ۱۳۹۵آماده بهره ‌برداری شد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در توجیه فنی، اقتصادی و زیست‌ محیطی این طرح اظهار کرد: کمبود فضای کافی برای کارکنان استانداری، فرسودگی ساختمان‌ های قدیمی و رعایت مسائل فنی و زیست ‌محیطی در احداث ساختمان جدید از جمله دلایل اجرای این طرح بود.
وی در مورد ویژگی ‌های نوآورانه طرح افزود: رعایت شاخص های معماری اسلامی در طراحی و تکمیل ساختمان جدید استانداری، تامین منابع مالی بدون ایجاد بار مالی اضافی بر اعتبارات عمرانی دولت و تامین منابع مالی از طریق فروش املاک مازاد استانداری از جمله این ویژگی هاست.
ساختمان جدید استانداری آذربایجان شرقی ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارد و با اسکت بتن آرمه در ۷ طبقه سازه ‌ای (زیرزمین، همکف و ۵ طبقه) ساخته شده است.
ساختمان ‌های الحاقی شامل آمفی ‌تئاتر و سالن های تشریفات حدود ۳۰۰۰ مترمربع نیز با پیش بینی اعتبار لازم، احداث خواهد شد.
برای ساخت این ساختمان مبلغ ۲۱۰ میلیارد ریال و برای تجهیز آن ۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

منبع: ایرنا- تبریز

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE