۱۱:۳۴:۴۲ - پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
شهردار تبریز گفت:
ظرفیت‌های‌ فرهنگی‌ شهرداری‌ تبریز در‌ خدمت‌ پیشگیری‌ از‌ آسیب‌های‌ اجتماعی است
صادق نجفی در دیدار با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان شرقی، بابیان این مطلب اظهار داشت: برخوردهای تنبیهی، در بیشتر اوقات تنها جنبه جزایی دارند و کمتر دیده‌شده که موجب آگاه‌سازی افراد شوند.

شهردار تبریز گفت: بخش مهمی از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در فرهنگسرا و از طریق ظرفیت‌های مختلف رسانه‌ای صرف آموزش‌های عمومی و تقویت توانمندی‌های اجتماعی می‌شود.

 صادق نجفی در دیدار با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان شرقی، بابیان این مطلب اظهار داشت: برخوردهای تنبیهی، در بیشتر اوقات تنها جنبه جزایی دارند و کمتر دیده‌شده که موجب آگاه‌سازی افراد شوند.

وی تأکید کرد:  اجرای برنامه‌های آموزشی در بستر خانواده، مدارس، مساجد، رسانه ملی، دستگاه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و حوزه‌های متعدد شهروندی، می‌تواند در مباحث و آسیب‌های متعدد فرهنگی نقش پیشگیرانه و تأثیرگذار داشته باشد.

شهردار تبریز، با تأکید بر تعامل دستگاه قضایی و مدیریت شهری گفت: عرصه عمومی هر شهر، نمود امنیت و آرامش است، ازاین‌رو، شهرداری باید ساختارهای مختلف شهر را در راستای کاهش زمینه‌های ارتکاب جرم طراحی و اجرا کند؛ و در مقابل، دستگاه قضایی نیز تمهیدات لازم را در خصوص تقویت قوانین حوزه شهرداری و همکاری‌های فکری و آموزشی  توسعه دهد.

رضا مسعودی فر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار، اهتمام شهرداری تبریز در حوزه آسیب‌های اجتماعی را ارزشمند توصیف کرد و افزود: ایجاد مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶، اقدام ارزنده‌ای است که نقش اساسی در محدودسازی معتادات متجاهر داشته‌است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی شهرداری تبریز، اظهار امیدواری کرد، همکاری‌های آموزشی و اجرایی دادگستری استان و شهرداری تبریز، در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ماندگار شود.

راه‌اندازی ایستگاه مجازی گردشگری «تبریز زیبا»

رضا پاک‌نهاد با اشاره به‌ضرورت برنامه‌ریزی جهت هوشمند سازی شهر تبریز اظهار داشت: در راستای هوشمند سازی شهر تبریز و با توجه به دستور اکید شهردار تبریز مبنی بر تلاش در جهت هوشمند سازی شهر تبریز و ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای جذب گردشگر و همچنین تدارک بسترهای لازم فعالیت درزمینه نرم‌افزار، به راه‌اندازی ایستگاه مجازی گردشگری «تبریز زیبا» اقدام نمودیم.

وی افزود: در این پروژه، عکاسی و فیلم‌برداری ۳۶۰ درجه از اماکن تاریخی و گردشگری تبریز شامل بازار تبریز، مجموعه ایل گلی و مسجد کبود تبریز آغازشده و قرار است این نرم‌افزار بعد از تهیه عکس‌ها و فیلم‌های ۳۶۰ درجه در قالب گردشگری مجازی با عنوان «تبریز زیبا» ارائه شود.

به گفته مدیرعامل سازمان آمار و فناوری شهرداری تبریز، در عمارت شهرداری تبریز اتاقی برای ایستگاه گردشگری مجازی اختصاص داده می‌شود که در آن با استفاده از عینک‌های مخصوص و هدست ها و سنسورهای ویژه امکان گردشگری مجازی و مشاهده تصاویر سه بعدی این اماکن امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: عکاسی و فیلم‌برداری سه بعدی مسجد کبود و ایل گلی اواخر مهرماه به اتمام رسیده و قرار است بعد از پردازش نهایی تصاویر، عکاسی و فیلم‌برداری بازار بزرگ تبریز نیز شروع شود.

اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز با پشتوانه‌های مطالعاتی

صادق نجفی در مراسم گرامیداشت روز جهانی شهرسازی، با اشاره به اینکه امروز کلان‌شهر تبریز با برخورداری از هویت ویژه تاریخی و همت شهروندانش، به خوبی در عرصه ملی و بین‌المللی مطرح‌شده است، اظهار داشت: کلان‌شهری با چنین ظرفیت تأثیرگذار، نمی‌تواند بدون مدیریت واحد، به اهداف آرمانی خود برسد. در غیاب این مدیریت واحد، در سه سال اخیر، سعی کرده‌ایم به پشتوانه مدیریت هماهنگ شهری، برنامه‌های عمرانی و اجتماعی شهر را پیش ببریم.

وی اضافه کرد: پروژه‌های عمرانی سه سال اخیر، با پشتوانه‌های مطالعاتی و پس از بررسی‌های دوره‌ای در کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر، اجراشده است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر، سعی کرده‌ایم مباحث زیبایی و نورپردازی را به یکی از نقاط قوت سعی تبدیل کنیم و امروز، خرسندیم که این موضوع تا حدود قابل‌توجهی در شهر فراگیر شده است.

وی ادامه داد: تبریز ۲۰۱۸، هدف نهایی توسعه و آبادانی شهر تبریز نیست، بلکه آغاز برنامه‌های مهمی است که در صورت همگرایی دستگاه‌های مختلف اجرایی و مشارکت شهروندان، می‌تواند شاخص‌های ارزشمند توسعه را برای شهر تبریز به ارمغان آورد.

نجفی در ادامه با اشاره به برخی هزینه‌گذاری‌های سال‌های اخیر، گفت: در سال جاری، ۷ هزار میلیارد تومان برای شهر سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده که در این میان، حدود ۴ میلیارد تومان آن عملیاتی و اجرایی شده است.

وی  اضافه کرد: در دو سال اخیر، ۸۹۰ میلیارد تومان برای توسعه پروژه قطار شهری تبریز هزینه شده، این در حالی است که در ۱۰ سال پیش‌ازاین هزینه گذاری، تنها ۲۱۸ میلیارد تومان از سوی شهرداری تبریز به این پروژه تزریق‌شده بود.

نجفی با اشاره به نیاز قدیمی شهر در خصوص برنامه‌های فرهنگی گفت: مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز با برخورداری از امکانات ویژه، از دیگر پروژه‌های اثرگذار شهر است که همزمان، امکان حضور ۲ هزار نفر را فراهم می‌کند و به‌این‌ترتیب، یکی از ضرورت‌های اجتماعی و فرهنگی شهر را پوشش خواهد داد.

وی متذکر شد: مقبره‌الشعرا دیگر پروژه‌ای است که پس از دهه‌ها، به شهرداری تبریز واگذارشده و با اجرای تالارها، محوطه‌ها و بخش‌های جنبی، قطب شمالی شهر را از یک موهبت ارزشمند گردشگری برخوردار خواهد ساخت.

شهردار تبریز همچنین از اجرای پنج محور گردشگری در مرکز شهر خبر داد و افزود: با اجرای این پنج مسیر، جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و تفریحی شهر، در قالب پنج مسیر عملیاتی، سامان‌دهی می‌شود.

ظرفیت‌های اجتماعی شهرداری تبریز در خدمت ارتقای مهارت‌های بانوان خانه‌دار

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد حمیدی با اعلام این خبر اظهار داشت: این خدمات آموزشی و فرهنگی   با محوریت حفظ و تحکیم بنیان خانواده جهت آشنایی شهروندان برای ایجاد یک زندگی سالم و بانشاط و همچنین  توانمندسازی بانوان در عرصه صنایع‌دستی در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت  ارائه  شده است.

وی با اشاره به این‌که ظرفیت‌های اجتماعی شهرداری تبریز در خدمت ارتقای مهارت‌های بانوان است، افزود: اقدامات شهرداری تبریز در توسعه پارک‌های ویژه بانوان و  برنامه‌های مستمر فرهنگسراها و همایش‌های مختلف، در راستای افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی تدوین‌شده است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، زنان را اساسی‌ترین رکن خانواده و جامعه دانست و گفت: دشمنان با اشاعه فرهنگ غرب که بی‌بند و باری را در خانواده  ترویج می‌دهد در تلاش هستند تا بنیان خانواده‌ها را سست کرده و موجب اضمحلال جامعه شوند؛ لذا تلاش برای پر کردن و غنی‌سازی اوقات فراغت بانوان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه  کلید اصلی و راهکار ارتقای سطح زندگی ایرانی و اسلامی آموزش است، ادامه داد:  کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزش شهروندی  در مباحث گوناگون علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی، روانشناسی و مشاوره، بهداشت و سلامت، کارآفرینی، مهارت‌های زندگی و پیشگیری از اعتیاد در مراکز فرهنگی شهرداری در طول سال جریان هستند که در ۸ ماه اول سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان در رده‌های سنی مختلف در برنامه‌های آموزشی شهرداری شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE