۱۶:۴۸:۱۳ - جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
استاندار آذربایجان شرقی:
نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی آذربایجان شرقی به‌زودی در جمهوری آذربایجان افتتاح می‌شود
اسماعیل جبارزاده در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی که در کارخانه ترمه تاوریژ آذران شهرک صنعتی مصالح ساختمانی صوفیان برگزار شد، با اشاره به اینکه باید نام این شهرک تغییر یابد، اظهار داشت: واحدهای مستقر در این شهرک، علاوه بر مصالح ساختمانی، لوازم خانگی و… هم هستند که باید نامی درشأن این شهرک انتخاب شود تا به عنوان بِرندی برای معرفی تبریز در ایران و جهان باشد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: برای تسریع در امر صادرات از استان، در جمهوری آذربایجان نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی آذربایجان شرقی افتتاح می‌شود.

اسماعیل جبارزاده  در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی که در کارخانه ترمه تاوریژ آذران شهرک صنعتی مصالح ساختمانی صوفیان برگزار شد، با اشاره به اینکه باید نام این شهرک تغییر یابد، اظهار داشت: واحدهای مستقر در این شهرک، علاوه بر مصالح ساختمانی، لوازم خانگی و… هم هستند که باید نامی درشأن این شهرک انتخاب شود تا به عنوان بِرندی برای معرفی تبریز در ایران و جهان باشد.

استاندار آذربایجان شرقی، فلسفه بازدید حضوری در واحدهای صنعتی را یادآور شد و گفت: هدف مهم ما این است که به رزمندگان عرصه اقتصادی و تولید و اشتغال خدا قوت گفته و مشکلات آنان را بررسی و رفع کنیم، پتانسیل واحدهای صنعتی این شهرک بسیار بالا است و می‌توانند اشتغال و تولید استان را گسترش دهد.

وی با تاکید بر اینکه نباید از هیچ کارخانه ای صدای موسیقی تولید قطع شود، خاطر نشان کرد: اکنون مهم‌ترین زمان ممکن تاریخ ایران برای کمک به اقتصاد است چراکه باید بعد از فشارهای سیاسی فشارهای اقتصادی را هم رفع کنیم تا هر کدام از ماها دوش خود را زیر بار مشکلات داده و با رفع آن‌ها نظام به راه خود با قوت ادامه دهد.

جبارزاده، با بیان اینکه آیه یاس خواندن و نا امید کردن مردم گناه کبیره است، ادامه داد: دروغ گفتن به مردم و اینکه ۸۰ درصد واحدهای استان تعطیل هستند، کذب محض است و باید از قیامت ترسید و در محضر خدا و مردم در مورد این دروغ پاسخگو بود.

وی با اشاره به اینکه بزرگ کردن مشکلات و سیاه جلوه دادن خدمات، کمک به مردم و خدمت به آن‌ها نیست، تصریح کرد: باید در کنار خادمان بود و روحیه داد تا بر مشکلات غلبه کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه درست است که امروز در سوریه و عراق می‌جنگیم و شهید می‌دهیم ولی در بازسازی و توسعه این کشورها بعد از غلبه بر داعش هم باید نقش داشته باشیم، ابراز داشت: باید برای آینده روشن برنامه داشته باشیم که علاوه بر توسعه کشور باید در جای جای دنیا ایفای نقش داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر هر کسی دل فعال اقتصادی را خالی کند، به خود، کشور و مردم خیانت کرده است، گفت: اگر برای تولید کننده کاری نمی‌کنیم، نباید روحیه کار را در این افراد و مردم خراب کنیم.

نماینده ارشد دولت در استان با بیان اینکه برای ۱۳۰ واحد در این شهرک قرارداد واگذاری به ثبت رسیده است، افزود: ۸۶ پروانه بهره برداری در شهرک مصالح ساختمانی صادر شده که یکی از شهرک‌های فعال در استان است و باید این واحدها با آخرین ظرفیت به تولید خود ادامه دهند.

استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از برخی رسانه‌ها که در جلسه گذشته رفع موانع تولید در شهرک صنعتی سراب، این شهرک را به آرامستان تشبیه کرده بود، تصریح کرد: هرکس صنعت استان را تحقیر کند، خود فرد بسیار محقر است واجازه نمی‌دهیم صنعت مورد توهین قرار گیرد.

جبارزاده با بیان اینکه کمک به توسعه تولید مصالح ساختمانی مرغوب جزو سیاست‌های دولت است، ابراز داشت: با وجود تولید مصالح ساختمانی مرغوب در استان، نباید مصالحی از خارج استان خریداری شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع استان را برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی کمک می‌کنیم، خاطر نشان کرد: باید تدابیری برای افزایش صادرات به آذربایجان، ترکیه، عراق و… اندیشیده شود و برای تسریع در امر صادرات از استان، در آذربایجان نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی آذربایجان شرقی افتتاح می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید تدبیری اندیشیده شود که برای شهرک‌های صنعتی بعثت، سرمایه گذاری خارجی و مصالح ساختمانی، آتش نشانی مستقل تجهیز و مستقر شود، ادامه داد: در مورد ایمنی کارخانجات هم برای پیشگیری از حوادث بازدیدهای دوره ای صورت گیرد و با ارائه مشاوره مشکلات آن رفع شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE