۰:۵۰:۴۳ - جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی مطرح شد
احداث آزادراه تبریز ـ بازرگان متوقف شد 
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی از توقف احداث آزادراه تبریز ـ بازرگان خبر داد و گفت: به دلیل اختلاف در سود میان سرمایه‌گذار خارجی و وزارت راه و شهرسازی این احداث به توافق نرسید.

 توحید اخلاقی  در دومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با اشاره به عملکرد این اداره کل اظهار داشت: در ارتباط با اجرای طرح اسکان پایا در تبریز، انجام مطالعات امکان سنجی، احداث و راه‌اندازی دفاتر صورت گرفته است.

وی افزود: بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اخلاقی از احداث ۸۳۲ واحد مشارکتی در سایت‌های مساکن مهر خبر داد و افزود: پیش‌بینی دو هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال برای ۱۲ هزار واحد روستایی در قالب تسهیلات طرح ویژه روستایی و پیش بینی پروژه سه هزار واحدی و تکمیل ۱۲ پروژه یک هزار و ۹۷۵ واحدی توسط بنیاد مسکن صورت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان از توقف احداث آزادراه تبریز ـ بازرگان خبر داد و افزود: به دلیل اختلاف در سود میان سرمایه‌گذار خارجی و وزارت راه و شهرسازی این احداث به توافق نرسید.

وی همچنین ادامه داد: در جهت تعیین و واگذاری این پروژه به سرمایه‌گذار جدید، فراخوانی ارائه شده و در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفته است.

اخلاقی با اشاره به هسته‌های کلیدی بخش راه و شهرسازی اظهار داشت: دو هسته کلیدی بخش راه و شهرسازی استان مربوط به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و نوسازی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های قدیمی است.

مدیرکل راه و شهرسازی از افتتاح خط آهن میانه – تبریز تا بستان‌آباد در سال آینده خبر داد و گفت: احداث ترمینال بین‌المللی فرودگاه تبریز بازخوانی نقشه‌ها توسط شرکت ایتالیایی در دست انجام است.

وی به تکمیل محور جدید راه‌آهن میانه – تبریز، احداث ترمینال بین المللی فرودگاه تبریز، احداث ترمینال بار کارگو، احداث پارکینگ طبقاتی، شروع عملیات احداث مرکز تعمیر و نگهداری هواپیما، توسعه ابرون به تعداد ۵ استند هواپیما و نوسازی ناوگان باری بالای ۴۰ سال که ۵۰ درصد کار انجام شده اشاره کرد.

 اسماعیل جبارزاده هم  در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی عاشورا اظهار داشت: به مناقصه واگذار شدن اتوبان مرند ـ تبریز ـ بازرگان توسط وزارت راه و شهرسازی، یعنی پس زدن سرمایه‌گذار خارجی و اضافه شدن پروژه به سایر پروژه های نیمه تمام داخلی است.

وی افزود: این پروژه ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که هیچ کدام از پیمانکاران داخلی این میزان پول را در اختیار ندارد و هر پیمانکاری داشته باشد ما اولویت را به او خواهیم داد.

جبارزاده با بیان اینکه در بحث نیروگاه هم چنین شیطنتی انجام می‌شود و جلوی احداث نیروگاه کلاس H که بالای ۶۰ درصد کارایی دارد و ریالی هم به سرمایه داخلی ما نیاز ندارد سنگ‌اندازی می‌کنند؛ تصریح کرد: دروغ، افترا و تهمت گناه است و ایستادن در مقابل توسعه یک استان گناه کبیره و ظلم و خیانت در حق ۴ میلیون آذربایجانی است.

منبع: تبریز بیدار

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE