۱۴:۰۸:۲۴ - سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
در نیمه نخست امسال
حوادث رانندگی در آذربایجان‌شرقی ۳۹۰ قربانی گرفت
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از مرگ ۳۹۰ نفر و مصدومیت بیش از ۸ هزار نفر در حوادث رانندگی در نیمه نخست امسال در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس  به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در نیمه اول امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی ۳۹۰ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۴۰۴ نفر بوده، کاهش حدود ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۳۲۱ نفر مرد و ۶۹ نفر زن بودند.

صمدی‌راد بیان کرد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۳۹ نفر در جاده های برون شهری، ۹۷ نفر در مسیرهای درون شهری و ۳۱ نفر در جاده‌های روستایی و ۲۳ نفر در جاده های خارج از استان یا نا معلوم گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: بیشترین تصادفات منجر به فوت به ترتیب در حوزه شهرهای تبریز ۱۹ نفر، میانه ۶ نفر، شبستر و صوفیان ۶ نفر، اسکو ۶ نفر،خواجه ۶ نفر آذرشهر ۵ نفر و اهر ۵ نفر رخ داده است.

وی همچنین گفت: در شهریور سال جاری تعداد ۶۹ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت ۳ نفر کاهش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همچنین افزود، در شش ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومین حوادث رانندگی ۸ هزار و ۸۱۳ نفر بوده است که از این تعداد ۲ هزار و ۳۴۷ زن و ۶ هزار و ۴۶۶ مرد بودند.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۸ هزار و ۷۲۷ نفر گزارش شده بود حدود یک درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین در شهریور امسال یک‌هزارو ۶۶۱ نفر در اثر حوادث راننگی مصدوم شدند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

گفتنی است تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۴در استان ۷۷۲ نفر بود که از این تعداد ۱۵۳ نفر زن و ۶۱۹ نفر مرد بودند. مصدومین این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۷۴ نفر گزارش شده است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE