۱۴:۳۹:۴۷ - یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛
شورا برای اقتصاد مقاومتی طرح ارائه کند
رئیس شورای شهر تبریز خواستار ارائه طرح برای اقتصاد مقاومتی از سوی اعضاء شورا شد و از شهرداری خواست در صورت تصویب آن، طرح را اجرایی کند تا سرمایه‌های سرگردان شناسایی و از ‌آن‌ها استفاده گردد.

دبیری: شورا برای اقتصاد مقاومتی طرح ارائه کند/بابایی اقدم: وضعیت نامطلوب چمن یادگار امام (ره) به بهانه اقتصاد مقاومتی

رئیس شورای شهر تبریز خواستار ارائه طرح برای اقتصاد مقاومتی از سوی اعضاء شورا شد و از شهرداری خواست در صورت تصویب آن، طرح را اجرایی کند تا سرمایه‌های سرگردان شناسایی و از ‌آن‌ها استفاده گردد.

به گزارش آناج، جلسه امروز شورای شهر تبریز بعد از چندین هفته تعطیلی صبح امروز آغاز گردید که صحبت‌های یک جانباز دوران ۸ سال دفاع مقدس قبل از آغاز رسمی جلسه جنجال‌آفرین شد.

این رزمنده‌ی دوران دفاع مقدس با اشاره به بنر نصب شده در شورا، ابراز کرد: روی بنر نوشته‌اید، کجایند مردان بی‌داعا، این‌ها را جمع کنید؛ آن‌هایی که ما را پله کرده‌اند جوابگو باشند، از هفته دفاع مقدس فقط نامش مانده است.

در ادامه شهرام دبیری با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۵ خواستار ارائه طرحی جامع در خصوص اقتصاد مقاومتی شد و بیان داشت: شهرداری باید در سال ۹۶ طرحی که شورا در راستای اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی به تصویب می‌رساند را اجرا کند؛ ما سرمایه‌های سرگردان زیادی داریم اما نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: مدیریت هزینه باید در مصارف لحاظ شود و شرکت‌های دانش‌بنیان مورد نیاز شهرداری تشکیل یابند.

فریدون بابایی اقدم در نطق پیش از دستور با اعلام اینکه بر اساس آخرین آمارها میزان مسافر در تبریز افزایش یافته است، افزود: با توجه به اقدامات خوبی که صورت گرفت میزان رضایت‌مندی گردشگران از خدمات نیز ارتقاء یافت.

وی خواستار ارائه گزارش از سوی سازمان عمران شد و اذعان کرد: برخی پروژه‌ها با سرعت لازم پیش نمی‌روند و یکی از مواردی که در مورد سال ۲۰۱۸ ناامید کننده است مسائل محیط زیستی است.

این عضو شورا از کم‌کاری اداره‌کل محیط زیست انتقاد کرد و متذکر شد: محیط اطراف فرودگاه مشکل زیست محیطی دارد و اداره مربوطه در آن منطقه کم کاری می‌کند؛ در نیمه شب بوهایی از آن مکان به مشام می‌رسد که نشانگر وقوع برخی اتفاقات است.

وی به تعطیلی پروژه مسیرگشایی ۴۲ متری و مشکلات ایجاد شده برای اهالی اشاره کرد و یادآور شد: در حوزه محلات الحاقی به شهر مشکل خدمات‌رسانی وجود دارد؛ معضل بی‌آرتی‌ها نیز مثل اینکه قرار نیست حل شود؛ با وجود اینکه مهندسان داخلی خوبی داریم از دیگر کشورها نباید مهندس آورد.

بابایی اقدم از وضعیت نا مناسب چمن ورزشگاه یادگار امام نیز انتقاد کرد و افزود: مسئولین این امر به بهانه اقتصاد مقاومتی چمن این ورزشگاه را در وضعیت نا مطلوب قرار داده اند.

در ادامه نامه فرماندار پیرامون نحوه پرداخت وام ها و واگذاری اراضی شهرداری مطرح و اعضای شورا به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

جعفر مدبر عضو شورای شهر کلانشهر تبریز با انتقاد از عدم دعوت خبرنگاران در افتتاح ایستگاه مترو میدان ساعت گفت: این عدم دعوت از خبرنگاران بی مفهوم بوده و معلوم نیست که چرا از خبرنگاران دعوت نکرده بودند.

وی از حرفها و نامه های دو پهلوی فرمانداری تبریز نیز انتقاد کرد و افزود: درست است که باید قانون اجرا شود ولی نباید جوری بشود که مسئولان حتی برای یک امضا ترس داشته باشند <مصوباتی را که به فرمانداری می فرستیم اگر مشکل قاونی دارد مصوبه را رد کنید ولی اگر مشکلی ندارد تصویبش کنید و نباید با این اقدامات فضا را شبهه افکن کرد.

جعفری دیگر عضو شورای شهر نیز به افتتاح پروژه نیمه تمام مترو اشاره کرد و اظهار داشت: آقای شهردار قول داده بود که مردم می توانند اول مهرماه از ایستگاه متروی میدان ساعت استفاده کنند ولی این امر صورت نپذیرفت اگر تمام نشده بگویید تمام نشده دیگر نیازی به توجیه نیست.

وی در همین راستا ادامه داد: وقتی مردم در ایستگاه میدان ساعت پیاده شد بگویید که قطار شهری به میدان ساعت رسید.

باغبان نیز از نامه فرماندار تبریز ابراز گلایه کرد و افزود: بند آخر این نامه نشان می دهد که با وجود اینکه شورا این را تصویب کرده ولی باز هم ما بقی کارها به شهرداری حواله کرده است.

علی شیاری دیگر عضو شورای شهر کلانشهر تبریز نیز با بیان اینکه تبریک هفته دفاع مقدس در حد شعار مانده است تصریح کرد: مادر دو شهید هفته ها است که به شهرداری مراجعه می کند ولی کسی گوش به حرفهایش نمی دهد.

وی خاطر نشان کرد: نطق های هفته های اخیر نشان از آن دارد که شهردار پاسخگو نیست و نمی توانیم او را پیدا کنیم و هر موقع زنگ می زنیم می بینیم که در یکی از ارگان ها نظامی و یا در استخر هستند.

این عضو شورای شهر کلانشهر تبریز به انتخابات پیش روی شورا و ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: انتخابات پیشرو باعث شد تا سخنرانی های تبلیغاتی آغاز شود چند سال است که وعده های مترو را به مردم می دهیم ،نمی دانم تا کی با افکار عمومی مردم بازی خواهیم کرد.

محدث دیگر عضو شورای شهر نیز به عدم پرداخت حق دولتی در قطار شهری اشاره کرد و گفت: دولت از سهم خود در ۶ ماهه اول حتی یک ریال هم پرداخت نکرده است.

وی اظهار داشت: امید است لااقل مترو تا سال ۲۰۱۸ به ایستگاه قونقا برسد.

در ادامه امیرحقیان نیز عدم توجه به حرفهای جانبازان حاضر در جلسه نیز انتقاد کرد و افزود: لااقل در این هفته دفاع مقدس اجازه بدهیم جانبازان حرف های خودشان را بزنند اگر صدای جانبازان در این محافل شنیده نشود باید کجا شنیده شود؟

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE